Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Czy katolik musi być prawicowy?

Europosłanka PO Róża Thun: musimy się troszczyć o Kościół

„Poziom kleru, poza wybitnymi jednostkami i najlepszymi zakonami, jest bardzo niski, a przygotowanie w seminariach do pełnienia funkcji księdza słabe.” „Poziom kleru, poza wybitnymi jednostkami i najlepszymi zakonami, jest bardzo niski, a przygotowanie w seminariach do pełnienia funkcji księdza słabe.” Tadeusz Późniak / Polityka
Róża Thun, posłanka do Parlamentu Europejskiego, o życiu i roli katolików w świecie opanowanym przez fundamentalistów i antyklerykałów i myleniu światopoglądu z polityką.
„Pochodzę z bardzo katolickiego środowiska i rodzicom zależało, aby nasze spotkanie z Kościołem było owocne, żebyśmy mieli dobre doświadczenia.”Tadeusz Późniak/Polityka „Pochodzę z bardzo katolickiego środowiska i rodzicom zależało, aby nasze spotkanie z Kościołem było owocne, żebyśmy mieli dobre doświadczenia.”

Janina Paradowska: – W pani książce, która niebawem się ukaże, jest rozdział poświęcony księżom w pani życiu, a szerzej mówiąc Kościołowi i środowiskom katolików świeckich. Ten krąg ludzi kształtował pani światopogląd, był ważną częścią życia. Róża Thun, Polka, katoliczka, wierząca, praktykująca i jeszcze przekonana Europejka – jak to wszystko dziś pogodzić? Tamtego pani świata już nie ma.
Róża Thun: – Fantastyczni księża oczywiście są, są świetne parafie i fantastyczni katolicy też, ale widać ich coraz mniej.

Polityka 7.2014 (2945) z dnia 11.02.2014; Rozmowa Polityki; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Czy katolik musi być prawicowy?"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >