Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Kraj

Panie pana

Być kobietą w PiS

PiS rządzą mężczyźni, a kobiety bywały wykorzystywane głównie do celów wizerunkowych. PiS rządzą mężczyźni, a kobiety bywały wykorzystywane głównie do celów wizerunkowych. Adam Ciereszko / PAP
Jarosław Kaczyński słynie z grzeczności wobec kobiet, ale dla partyjnej strategii niewiele z tego wynika. W PiS, mimo wystawiania kolejnych zastępów „aniołków”, rządzą mężczyźni.
„Aniołki prezesa” wróciły w 2011 r., ale historia powtórzyła się jako farsa.Andrzej Iwanczuk/Reporter „Aniołki prezesa” wróciły w 2011 r., ale historia powtórzyła się jako farsa.

O spotach „Zdrowie, praca, rodzina”, które w połowie lutego promowały program PiS, mało kto już pamięta; w dniu kongresu Polska zdobyła dwa złota olimpijskie, a potem wszystko przysłonił dramat Ukrainy.

Warto jednak wrócić do tego manewru PiS, bo może on zapowiadać, z jaką opozycją będzie miał do czynienia Donald Tusk w najbliższych miesiącach: socjalną, niekonfrontacyjną, promowaną nie przez Antoniego Macierewicza i Joachima Brudzińskiego, lecz Andrzeja Dudę, Beatę Szydło i Jadwigę Wiśniewską.

Polityka 10.2014 (2948) z dnia 04.03.2014; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Panie pana"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021