Nagroda dla Mirosława Grynia
Rysownik „Polityki” otrzymał nagrodę Fundacji Satyrykon im. Andrzeja Tomiałojcia, przyznawaną corocznie autorom najlepszych prac satyrycznych.
Praca Mirosława Grynia, wyróżniona w tegorocznej edycji Satyrykonu.
Mirosław Gryń/materiały prasowe

Praca Mirosława Grynia, wyróżniona w tegorocznej edycji Satyrykonu.

Z przyjemnością informujemy, że Mirosław Gryń, rysownik „Polityki”, został wyróżniony nagrodą Fundacji  Satyrykon im. Andrzeja Tomiałojcia w tegorocznej edycji tego prestiżowego konkursu. Gratulujemy!

Międzynarodowa Wystawa SATYRYKON, organizowana w Legnicy od 1977 roku, wyłania autorów najlepszych rysunków, dzieł plastycznych i graficznych o charakterze satyrycznym. W tym roku zwycięzców wybrało jury w składzie: Marilena Nardi, Marina Bondarenko, Agata Dudek, Sabine Glaubitz, Anna Machwic-Adamkiewicz, Elżbieta Pietraszko, Marlene Pohle i Kaja Renkas. Na konkurs wysłano w sumie 2244 prac 615 autorów z 50 różnych krajów. Do pokonkursowej wystawy zakwalifikowało się ostatecznie 210 projektów i 131 artystów.

Mirosław Gryń specjalizuje się w ilustracji prasowej. Kształcił się pod okiem wybitnego plakacisty Juliana Pałki. Jego prace to komentarze do rzeczywistości, często ironiczne, zawsze skłaniające do refleksji. Równo dziesięć lat temu Gryń w tym samym konkursie otrzymał Grand Prix, najważniejsze wyróżnienie Satyrykonu. Legnickie jury sprzyjało mu zresztą wielokrotnie. Mirosław Gryń rysuje dla „Polityki” od 1996 roku.

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj