Kraj

Zwycięzca nie startuje

Europosłowie oceniają się wzajemnie

Zwycięzcy rankingu to posłowie, których zazwyczaj trudno zobaczyć w studiach telewizyjnych, nierozpoznawalni nawet dla wyborców na bieżąco śledzących wydarzenia polityczne. Zwycięzcy rankingu to posłowie, których zazwyczaj trudno zobaczyć w studiach telewizyjnych, nierozpoznawalni nawet dla wyborców na bieżąco śledzących wydarzenia polityczne. Leon Stankiewicz / Reporter
Wkrótce, już po raz trzeci, wyślemy naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Kogo warto wybrać? Niech za podpowiedź posłuży pierwszy ranking europosłów, w którym posłowie oceniali się nawzajem.
Polityka

Ranking podsumowujący drugą kadencję Polaków w Parlamencie Europejskim powstał w wyniku głosowania samych europosłów . Tym razem poszukiwaliśmy wzoru eurodeputowanego, stąd głosujący mogli tylko chwalić, a swoje głosy opatrywali krótkimi uzasadnieniami. W ten sposób wskazali cechy polityka, na którego warto oddać głos i który w Strasburgu i Brukseli z dużym prawdopodobieństwem nie zmarnuje mandatu.

Zbiorowy portret posła wzorowego tworzy ósemka, do której spłynęła ponad połowa głosów.

Polityka 19.2014 (2957) z dnia 06.05.2014; Polityka; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Zwycięzca nie startuje"

Czytaj także

Społeczeństwo

Marcel Andino Velez o trudnej sztuce opieki nad niesamodzielnymi rodzicami

Marcel Andino Velez, założyciel opiekuńczej organizacji Młodszy Brat, o tym, dlaczego dom rodzinny jest ważny dla rodziców w jesieni życia i co należy wiedzieć, decydując się na opiekę nad nimi w domu.

Teresa Olszak
25.01.2021