Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Nie ma wolności bez nowoczesności

Bronisław Komorowski o sukcesach i porażkach III RP

„Nie zgadzam się z tezą, że wszystko zaczęło się przy Okrągłym Stole. To był tylko ważny etap dochodzenia do momentu, kiedy już nie rozmowy elit decydowały o losie Polski, lecz kartka wyborcza, głos społeczeństwa”. „Nie zgadzam się z tezą, że wszystko zaczęło się przy Okrągłym Stole. To był tylko ważny etap dochodzenia do momentu, kiedy już nie rozmowy elit decydowały o losie Polski, lecz kartka wyborcza, głos społeczeństwa”. Jacek Turczyk / PAP
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski o potrzebie i sensie Święta Wolności, umiejętności korzystania z władzy oraz roli Polski w kryzysie ukraińskim.
„Mamy za sobą 25 lat sukcesów, które zawdzięczamy przede wszystkim dialogowi i współpracy”.Leszek Zych/Polityka „Mamy za sobą 25 lat sukcesów, które zawdzięczamy przede wszystkim dialogowi i współpracy”.

Janina Paradowska, Jerzy Baczyński: – Polska jest rzeczywiście krajem paradoksów. Pan, prezydent Rzeczpospolitej, z dnia 4 czerwca czyni ważne Święto Wolności, obchodzone w tym roku z dużym rozmachem, choć przecież Bronisław Komorowski był kontestatorem umów Okrągłego Stołu i nawet nie bardzo wiadomo, czy wziął udział w wyborach czerwcowych…
Bronisław Komorowski: – Byłem, podkreślam słowo „byłem”, człowiekiem na tyle radykalnych poglądów i zachowań, że umowie przy Okrągłym Stole nie ufałem i uważałem, że wybory 4 czerwca będą oszukane.

Polityka 20.2014 (2958) z dnia 13.05.2014; Polityka; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie ma wolności bez nowoczesności"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >