Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Kto nie wejdzie do europarlamentu

Rostowski, Olejniczak, Szczypińska – oni nie wejdą do europarlamentu

Bez mandatów: Kazimiera Szczuka i Jacek Rostowski Bez mandatów: Kazimiera Szczuka i Jacek Rostowski Facebook / Materiały promocyjne
Mieli być lokomotywami list wyborczych, ale nawet sami nie zdołali dostać się do europarlamentu.

Z Platformy Obywatelskiej mandatu raczej nie zdobyły głośne w tej kampanii nazwiska: Henryka Krzywonos z Pomorza, Jan Rostowski z Kujaw, Paweł Zalewski z Warszawy, Tadeusz Ross z Warszawy, Roman Kosecki z Warszawy, Bogdan Wenta z Krakowa.

Z Prawa i Sprawiedliwości nie wejdą: Jolanta Szczypińska i Jarosław Sellin z Pomorza, Andrzej Zybertowicz z Kujaw, Hanna Foltyn-Kubicka z Warszawy, Małgorzata Gosiewska z Mazowsza oraz Witold Waszczykowski z Łodzi.

Trzecią siłą tych wyborów okazał się Sojusz Lewicy Demokratycznej, ale mandatu raczej nie zdobyli: poseł Tadeusz Iwiński z Olsztyna, europoseł Wojciech Olejniczak, Katarzyna Piekarska z Warszawy, Marek Balicki z Warszawy, Anna Kalata z Mazowsza oraz Weronika Marczuk z Łodzi.

Polskie Stronnictwo Ludowe powtórzyło swój wynik sprzed pięciu lat i wszyscy jego czterej europosłowie ponownie wzięli mandaty. Z ludowców do PE nie dostali się: Stanisław Żelichowski z Olsztyna, Jolanta Fedak z Gorzowa, Eugeniusz Kłopotek z Kujaw, Adam Struzik z Mazowsza, Władysław Kosiniak-Kamysz z Podkarpacia.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną