Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Kto wejdzie, a kto nie wejdzie do europarlamentu

Bez mandatów: Kazimiera Szczuka i Jacek Rostowski. Bez mandatów: Kazimiera Szczuka i Jacek Rostowski. Facebook / Materiały promocyjne
Przedstawiamy listę „pewniaków” i prawdopodobnych zdobywców mandatów, oraz tych, którzy mieli być lokomotywami list wyborczych, ale nawet sami nie zdołali dostać się do europarlamentu.
Janusz Lewandowski i Anna Fotyga mogą być pewni swoich mandatów.Facebook/MSZ/Materiały promocyjne Janusz Lewandowski i Anna Fotyga mogą być pewni swoich mandatów.

To już ostateczne wyniki podane w poniedziałek wieczorem przez Państwową Komisję Wyborczą.

Oni wchodzą:

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP:
Michał BONI
Jerzy BUZEK
Róża GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN
Danuta HÜBNER
Danuta JAZŁOWIECKA
Agnieszka KOZŁOWSKA-RAJEWICZ
Barbara KUDRYCKA
Janusz LEWANDOWSKI
Elżbieta ŁUKACIJEWSKA
Marian OLBRYCHT
Julia PITERA
Marek PLURA
Dariusz ROSATI
Jacek SARYUSZ-WOLSKI
Adam SZEJNFELD
Jarosław WAŁĘSA
Bogdan WENTA
Bogdan ZDROJEWSKI
Tadeusz ZWIEFKA

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość:
Ryszard CZARNECKI
Andrzej DUDA
Anna FOTYGA
Beata GOSIEWSKA
Marek GRÓBARCZYK
Dawid JACKIEWICZ
Marek JUREK
Karol KARSKI
Zdzisław KRASNODĘBSKI
Zbigniew KUŹMIUK
Ryszard LEGUTKO
Stanisław OŻÓG
Bolesław PIECHA
Mirosław PIOTROWSKI
Tomasz PORĘBA
Kazimierz M. UJAZDOWSKI
Jadwiga WIŚNIEWSKA
Janusz WOJCIECHOWSKI
Kosma ZŁOTOWSKI

Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy:
Lidia GERINGER DE OEDENBERG
Adam GIEREK
Bogusław LIBERADZKI
Krystyna ŁYBACKA
Janusz ZEMKE

Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke:
Robert IWASZKIEWICZ
Janusz KORWIN-MIKKE
Michał MARUSIK
Stanisław ŻÓŁTEK

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe:
Andrzej GRZYB
Krzysztof HETMAN
Jarosław KALINOWSKI
Czesław SIEKIERSKI 

***

Platformy Obywatelskiej mandatu nie zdobyły głośne w tej kampanii nazwiska: Henryka Krzywonos z Pomorza, Tadeusz Ross z Warszawy, Roman Kosecki z Warszawy, Michał Kamiński z Lublina, Jan Wincent Rostowski z Bydgoszczy.

Prawa i Sprawiedliwości nie wejdą: Jolanta Szczypińska i Jarosław Sellin z Pomorza, Andrzej Zybertowicz z Kujaw, Hanna Foltyn-Kubicka z Warszawy, Małgorzata Gosiewska z Mazowsza.

Trzecią siłą tych wyborów okazał się Sojusz Lewicy Demokratycznej, ale mandatu raczej nie zdobyli: europosłanka Joanna Senyszyn z Małopolski, poseł Tadeusz Iwiński z Olsztyna, europoseł Wojciech Olejniczak z Warszawy, Katarzyna Piekarska z Warszawy, Marek Balicki z Warszawy, Anna Kalata z Mazowsza oraz Weronika Marczuk z Łodzi.

Polskie Stronnictwo Ludowe powtórzyło swój wynik sprzed pięciu lat. Z ludowców do PE nie dostali się: Stanisław Żelichowski z Olsztyna, Jolanta Fedak z Gorzowa, Eugeniusz Kłopotek z Kujaw, Adam Struzik z Mazowsza, Władysław Kosiniak-Kamysz z Podkarpacia.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną