Kraj

Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI

Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI

Okładka najnowszego wydania POLITYKI Okładka najnowszego wydania POLITYKI Polityka
W najnowszym numerze POLITYKI zajmujemy się najdziwniejszą chyba chorobą w dziejach – antysemityzmem.
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego Tygodnika POLITYKA.Michał Mutor/Agencja Gazeta Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego Tygodnika POLITYKA.

Nieprzypadkowo, ponieważ niedawno zostały ogłoszone wyniki wielkiego, ogólnoświatowego sondażu, przeprowadzonego w 101 krajach na wszystkich kontynentach, z którego wynika, że ponad miliard ludzi ma poglądy niechętne Żydom, określane przez twórców badania jako antysemickie. Gdzie jest w tym „rankingu” Polska? Zachęcamy do lektury interesującego artykułu Adama Szostkiewicza i Jędrzeja Winieckiego „Anty bez granic”, w którym autorzy omawiają badania, pisząc o antysemityzmie tradycyjnym i „nowoczesnym”. A także do odpowiedzi na pytania z tej samej ankiety, którą wypełniali respondenci wspomnianego sondażu – zamieszczamy ją w najnowszej POLITYCE. Krótko mówiąc, jest okazja, aby sprawdzić, czy samemu nie ma się skłonności do antysemityzmu.

Ponadto zachęcam do przeczytania ciekawego tekstu Grzegorza Rzeczkowskiego o fenomenie Janusza Korwin-Mikkego, który właśnie triumfalnie wkracza do Parlamentu Europejskiego, do raportu Agnieszki Sowy o tym, co się dzieje w polskich szpitalach psychiatrycznych, oraz do niezmiernie interesującej opowieści Mirosława Pęczaka, który opisuje, jak rozwijał się u nas przez lata nurt disco polo i jak jarmarczna, swojska rozrywka, w nowych już odmianach, nie chce nas jakoś opuścić.

Polecam cały numer POLITYKI z pełnym przekonaniem, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Mariusz Janicki
zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

Historia

Rozmowa z Davidem Martelo, uczestnikiem rewolucji goździków

O portugalskiej rewolucji goździków sprzed 45 lat opowiada jej uczestnik David Martelo.

Krzysztof Kubiak, Tadeusz Zawadzki
23.04.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną