Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
W najnowszej POLITYCE postanowiliśmy wnikliwie przyjrzeć się depresji. Jaka jest jej natura, skąd się bierze, jak ją rozpoznać i odróżnić od zwykłego smutku czy melancholii, jak się przed nią uchronić i jak leczyć?
Polityka

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego Tygodnika POLITYKA.
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego Tygodnika POLITYKA.

Wyznanie Justyny Kowalczyk, że od długiego czasu zmaga się z depresją, niemalże wstrząsnęło opinią publiczną. Niby to znana przecież choroba, ale dopiero teraz, kiedy zapadła na nią mistrzyni olimpijska, celebrytka, kobieta sukcesu, wszyscy zdali sobie sprawę, jak może być to groźna przypadłość, że może się przytrafić naprawdę każdemu i wpłynąć na całe życie. Dlatego w najnowszej POLITYCE postanowiliśmy wnikliwie przyjrzeć się depresji. Jaka jest jej natura, skąd się bierze, jak ją rozpoznać i odróżnić od zwykłego smutku czy melancholii, jak się przed nią uchronić i jak leczyć? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w okładkowym artykule Agnieszki Sowy „Syndrom Justyny”.

Zachęcam też gorąco do przeczytania tekstu Ewy Wilk o tym, dlaczego Polacy tak się nawzajem nie lubią, skąd się bierze ich obojętność, bezinteresowna niechęć, brak empatii, często agresja nawet wobec nieznanych ludzi, dlaczego tak trudno się porozumieć. Autorka analizuje ten psychologiczny i socjologiczny fenomen, podając przykłady, pytając ekspertów, cytując badania. „Wolność, równość, obojętność” – to tytuł tego bardzo interesującego artykułu.

Ponadto: dwie znaczące rozmowy, pierwsza z głośnym ostatnio położnikiem prof. Bogdanem Chazanem o tym, jak on rozumie klauzulę sumienia lekarza, oraz z Erikiem Schmidtem, prezesem wykonawczym Google, o przyszłości Internetu i technologicznym wyścigu w cyfrowym świecie.

Polecam wszystkie teksty w najnowszej POLITYCE, a kolejny numer naszego tygodnika już w najbliższy poniedziałek, 16 czerwca.

Mariusz Janicki
z-ca redaktora naczelnego POLITYKI

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną