Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Afera podsłuchowa wstrząsnęła krajem. Wolność słowa, rola mediów, dbałość o dobro wspólne – to trudne kwestie, które pojawiły się, odkąd podsłuchy zostały upublicznione. Sprawie poświęcamy kilka artykułów.
Okładka najnowszego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI.
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI.

Afera podsłuchowa wstrząsnęła krajem i chociaż ujawniana jest treść kolejnych prywatnych rozmów, nie jest jasne, kto stoi za nielegalnymi nagraniami, czyj scenariusz się realizuje i jak traktować to, co się dzieje w państwie i z państwem. Nawiązuje do tego okładka najnowszej POLITYKI, która zapowiada kilka artykułów, do których Państwa zachęcam.

Redaktor naczelny Jerzy Baczyński pisze o trudnych kwestiach prawnych, etycznych i politycznych, jakie pojawiły się, odkąd podsłuchy zostały upublicznione: wolność słowa, odpowiedzialność, rola mediów, przyzwoitość, dbałość o dobro wspólne – to wszystko w aferze z nagraniami związało się w nierozerwalną całość.

Janina Paradowska analizuje stan polskiej polityki po taśmowym trzęsieniu ziemi i przedstawia możliwe scenariusze dalszych wydarzeń – czy rząd Tuska to przetrwa?

Jacek Żakowski natomiast opisuje, jaki w dzisiejszych „ekshibicjonistycznych” czasach mamy kłopot z zachowaniem prywatności, z oddzieleniem tego, co jawne i publiczne, od tego, co intymne, przeznaczone tylko dla wąskiego kręgu odbiorców. Czy nadchodzi czas totalnej inwigilacji, podsłuchiwania, rejestrowania, kontrolowania?

Ponadto w najnowszym numerze POLITYKI artykuł Joanny Drosio-Czaplińskiej o nowym-starym stylu ojcostwa, które po latach eksperymentowania powoli powraca do tradycyjnego, bardziej konserwatywnego modelu. To „Powrót taty” już nie jako wicematki, jej zmiennika, ale kogoś, kto ma wyraźnie określoną rolę w wychowaniu, inne zadania, odpowiada na odmienne potrzeby dziecka, choć jednak bardziej partnerski i empatyczny niż w dawnej, patriarchalnej rodzinie. W okolicach Dnia Ojca temat jest szczególnie aktualny.

Polecam całą najnowszą POLITYKĘ, w tym kolejną odsłonę naszej „Piłkarskiej Loży”, ponieważ brazylijski mundial nieuchronnie wkracza w decydującą fazę. A że mistrzostwa to wyjątkowo udane, to nasi komentatorzy mają duże pole do popisu.

Miłej lektury!

Mariusz Janicki
z-ca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną