„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Legia Warszawa wykluczona z Ligi Mistrzów

Legia Warszawa / Facebook
Polski zespół nie zagra w rozgrywkach w sezonie 2014/2015. Decyzja UEFA jest spowodowana występem Bartosza Bereszyńskiego, który nie został zgłoszony do 2. rundy eliminacji Champions League.

UEFA ukarała Legię Warszawa walkowerem (0:3) za rewanżowy mecz 3. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow. Decyzja UEFA jest spowodowana występem Bartosza Bereszyńskiego, który nie został zgłoszony do 2. rundy eliminacji Champions League. Bereszyński powinien pauzować w meczu ze Szkotami – za czerwoną kartkę z poprzedniego sezonu.

Pierwsze spotkanie polski zespół wygrał 4:1 i wydawało się, że bez problemu obroni zaliczkę w rewanżu. Na boisku w Edynburgu Legia zwyciężyła 2:0, ale okazało się, że w tym spotkaniu nie mógł wystąpić Bereszyński. Walkower 3:0 dla Celtiku oznacza, że bilans bramkowy dwumeczu się wyrównał (4:4), ale Szkoci uzyskali awansow dzięki golowi zdobytemu na wyjeździe.

UEFA wszczęła postępowanie wyjaśniające ze względu na jego grę (Bereszyński wszedł na boisko w 87. minucie), na obrońcy Legii ciążyło bowiem zawieszenie na trzy spotkania za czerwoną kartkę, którą zobaczył w zeszłej edycji Ligi Europejskiej przeciwko Apollonowi Limassol (2:0).

Bereszyński nie zagrał w pierwszym meczu z Celtikiem, nie było go na murawie też we wcześniejszej rundzie z irlandzkim St Patrick’s Athletic, ale w ogóle do tego etapu nie został zgłoszony. Dlatego tych gier nie można zaliczyć mu na poczet odbytej kary.

Wykluczenie z Ligi Mistrzów sprawia, że podopiecznym Henninga Berga pozostaje tylko walka w czwartej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Losowanie czwartej rundy eliminacji Ligi Europy odbędzie się w piątek o 13:00 w szwajcarskim Nyonie.
 
Prezes Legii Bogusław Leśnodorski o decyzji UEFA informował na Twitterze:
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną