Kraj

Legia Warszawa wykluczona z Ligi Mistrzów

Legia Warszawa / Facebook
Polski zespół nie zagra w rozgrywkach w sezonie 2014/2015. Decyzja UEFA jest spowodowana występem Bartosza Bereszyńskiego, który nie został zgłoszony do 2. rundy eliminacji Champions League.

UEFA ukarała Legię Warszawa walkowerem (0:3) za rewanżowy mecz 3. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow. Decyzja UEFA jest spowodowana występem Bartosza Bereszyńskiego, który nie został zgłoszony do 2. rundy eliminacji Champions League. Bereszyński powinien pauzować w meczu ze Szkotami – za czerwoną kartkę z poprzedniego sezonu.

Pierwsze spotkanie polski zespół wygrał 4:1 i wydawało się, że bez problemu obroni zaliczkę w rewanżu. Na boisku w Edynburgu Legia zwyciężyła 2:0, ale okazało się, że w tym spotkaniu nie mógł wystąpić Bereszyński. Walkower 3:0 dla Celtiku oznacza, że bilans bramkowy dwumeczu się wyrównał (4:4), ale Szkoci uzyskali awansow dzięki golowi zdobytemu na wyjeździe.

UEFA wszczęła postępowanie wyjaśniające ze względu na jego grę (Bereszyński wszedł na boisko w 87. minucie), na obrońcy Legii ciążyło bowiem zawieszenie na trzy spotkania za czerwoną kartkę, którą zobaczył w zeszłej edycji Ligi Europejskiej przeciwko Apollonowi Limassol (2:0).

Bereszyński nie zagrał w pierwszym meczu z Celtikiem, nie było go na murawie też we wcześniejszej rundzie z irlandzkim St Patrick’s Athletic, ale w ogóle do tego etapu nie został zgłoszony. Dlatego tych gier nie można zaliczyć mu na poczet odbytej kary.

Wykluczenie z Ligi Mistrzów sprawia, że podopiecznym Henninga Berga pozostaje tylko walka w czwartej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Losowanie czwartej rundy eliminacji Ligi Europy odbędzie się w piątek o 13:00 w szwajcarskim Nyonie.
 
Prezes Legii Bogusław Leśnodorski o decyzji UEFA informował na Twitterze:
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Patrząc na Chiny

Im bliżej końca XX w., tym Chiny częściej przypominały się Zachodowi, Zachód ma jednak nieodmiennie kłopoty ze zrozumieniem Chińczyków. Jakie są te Chiny w oczach Zachodu?

Krzysztof Kardaszewicz
13.04.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną