Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Ponieważ wiele mówi się ostatnio o klauzuli sumienia, a sumienie wyrasta z naszych poglądów na świat, proponujemy coś szczególnego – test „Sprawdź swój światopogląd”, czyli 25 pytań m.in. o rodzinę, in vitro, aborcję, zmianę płci itp. To i więcej w najnowszej POLITYCE.
Okładka najnowszego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Na długi sierpniowy weekend przygotowaliśmy wyjątkowo różnorodny i obszerny, bo aż 124-stronicowy numer POLITYKI. Naprawdę jest co czytać, oglądać i nad czym rozmyślać.

Ponieważ tak wiele mówi się ostatnio o klauzuli sumienia, a sumienie wyrasta przecież z naszych poglądów na świat, proponujemy coś szczególnego – test „Sprawdź swój światopogląd”, czyli 25 pytań m.in. o rodzinę, metodę in vitro, aborcję, przeszczepy, zmianę płci, edukację seksualną, role mężczyzny i kobiety, o naród, homoseksualizm, teorię ewolucji Darwina czy obowiązki państwa względem obywateli.

Zachęcam do rozwiązania testu i zobaczenia, gdzie mieszczą się Państwa poglądy na polskiej światopoglądowej mapie, rozciągającej się – jak w okładkowym haśle – od lewaka do katotaliba. To oczywiście trochę zabawa, ale też wskazówka, co naprawdę myślimy na temat ważnych spraw. A to może pomóc w podejmowaniu decyzji przy okazji wyborów, których w nadchodzących miesiącach nie będzie w Polsce brakować.

A ponadto wiele innych bardzo interesujących tekstów: o prawdziwej inwazji kabaretów, które zawładnęły polską publicznością, o tym, kiedy zaczyna się starość, o życiu bez telewizora, o historii ściętego krzyża w Cudkowie, o tym do czego służy hymn państwowy, o czym są polskie piosenki, o turystyce wojennejo terapii śmiechem, o tym, ile zarabiają piłkarze i co czytają więźniowie...

Długo by wymieniać, ale najlepiej po prostu przeczytać w całości najnowszą POLITYKĘ. Miłej lektury.

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego 

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj