Witold Pawłowski poleca najnowszy numer POLITYKI
Czy twoje dziecko zrobi w życiu karierę? To w tym tygodniu nasz temat i pytanie z okładki. Wróci ono z pewnością wraz z początkiem roku szkolnego.
Okładka najnowszego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI

Witold Pawłowski, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Polityka

Witold Pawłowski, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Czy można wychować dziecko na szczęśliwego dorosłego, który spełnia się w interesującej pracy, ma zabezpieczony byt materialny i nie miewa problemów osobistych? Dziś nie ma chyba ważniejszej kwestii, zwłaszcza dla wielkomiejskiej klasy średniej, która w dzieci inwestuje jak nigdy dotąd. I zgłębia ten temat na co dzień, aby niczego nie zaniedbać i nie stracić szans.

To właśnie dla nich, i rzecz jasna nie tylko, Marcin Kołodziejczyk przygotował bogaty materiał do przemyśleń pod tytułem: „Dziecko: poradnik dla programistów”. Gorąco tę lekturę polecam. Towarzyszy jej wybrany przez redakcję zestaw dla ambitnych i dociekliwych rodziców: wybór testów badających zdolności i predyspozycje dziecka.

Powoli powracają też z wakacji politycy i rusza ważny, bo przedwyborczy, sezon polityczny. A wraz z nim narastające w publicystyce wśród ekspertów i politologów przekonanie, że PiS nieuchronnie zmierza po władzę. I że taka zmiana władzy to skądinąd sytuacja normalna i w tym przypadku już niegroźna. Mariusz Janicki i Wiesław Władyka podważają ten sposób myślenia, rozprawiając się z zestawem haseł-mitów narosłych wokół partii Jarosława Kaczyńskiego. To ważny artykuł.

Ponadto w naszej serii portretów polskich miast przedstawiamy Trójmiasto, miejsce zamieszkania najbardziej zadowolonych z życia rodaków. Piszemy o wojnie ras i o Rosjanach zachwyconych sankcjami, o tegorocznej klęsce urodzaju i rekonstruktorach formacji wojskowych w mundurach SS. Przedstawiamy też dramatyczną historię Konrada, który zgodnie z wyrokiem sądu jest mężczyzną i jest w ciąży.

Zachęcam do przeczytania także wszystkich pozostałych artykułów. Miłej lektury.

Witold Pawłowski
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną