Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Wszyscy się zastanawiają, czy Ewa Kopacz będzie samodzielnym premierem, czy tylko zastępczynią. Zanim się na to pytanie odpowie, warto się zastanowić, kim była wcześniej i jakim jest człowiekiem.
Polityka

Michał Mutor/Agencja Gazeta

Wszyscy się teraz zastanawiają, czy Ewa Kopacz będzie samodzielnym premierem, prawdziwą następczynią Donalda Tuska w rządzie i w partii na całe lata, czy też tylko jego zastępcą do spraw krajowych, i to nie wiadomo na jak długo.

Ale zanim odpowie się na pytanie, kim ma być Ewa Kopacz, warto się zastanowić, kim była wcześniej, jakim jest człowiekiem, jakie ma silne i słabe strony, co mówi jej biografia.

O tym właśnie opowiada nasz okładkowy artykuł Janiny Paradowskiej „Przed premierą” z najnowszego wydania POLITYKI. Polecam też kolejne teksty, czyli dwie ciekawe analizy: Wojciecha Szackiego i Malwiny Dziedzic, o tym, co dzieje się w najważniejszych polskich partiach, PiS i PO, od kiedy wiadomo, że Donald Tusk opuszcza krajową politykę.

PiS musi szukać nowego paliwa, a Platforma – uporać się z frakcyjnymi tarciami. Jak to przebiega – opisują nasi autorzy. Bardzo polecam te materiały.

Ale nie samą polityką przecież żyjemy. Dlatego zachęcam do lektury artykułów o tematyce społecznej.

Elżbieta Turlej opisuje coraz liczniej notowane napady szału u ludzi z zaburzeniami psychicznymi i bezradność wobec nich: otoczenia, rodziny, policji. Edyta Gietka zajęła się ciekawym przypadkiem: oto IPN włączył się w obronę polskiej wędzonej kiełbasy. A Paulina Wilk opowiada, jak działa globalny system „wynajmu brzuchów”, gdzie można już mówić o nowym rodzaju wyzysku – biologicznym.

Polecam wszystkie pozostałe teksty w najnowszej POLITYCE, a także kolejne numery, bo życie polityczne wyraźnie przyspieszyło, będzie się działo! Miłej lektury.

Mariusz Janicki
zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj