Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Czy kobiety rządzą inaczej? To pytanie jest o tyle istotne, że w zaprzysiężonym właśnie nowym gabinecie Ewy Kopacz jest więcej kobiet niż w jakimkolwiek innym w dziejach III RP, bo jedna trzecia.
Okładka najnowszego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Sama premier nie ukrywa, że tworzy z tego faktu ważny rys wizerunkowy swojego rządu. Słychać przewidywania, że będzie podkreślać także swoją kobiecość, a „damską politykę”, bardziej miękką, koncyliacyjną i konkretną, przeciwstawiać tej męskiej, konfliktowej, nastawionej na grę i dominację.

Czy tak jest naprawdę, czy kobiety u władzy w innych krajach rzeczywiście wprowadzają nową jakość, czy ich polityka różni się od męskiej? O tym w okładkowym artykule w najnowszej POLITYCE pisze Janina Paradowska, która analizuje także skład nowego rządu i opowiada o kulisach jego tworzenia.

Ponadto w najnowszej POLITYCE polecam artykuł o Grzegorzu Schetynie i jego klubie wiernych przyjaciół. Poza tym interesujący tekst o tym, co dzieje się z tysiącami zamrożonych ludzkich zarodków, o polskich korzeniach słynnego Kuby Rozpruwacza i o problemach związanych z pochowaniem serca miejscowego prałata pod wielką figurą Chrystusa w Świebodzinie.

Na deser zaś artykuł o tym, jak w programach telewizyjnych szuka się żony i jakie emocje wzbudza to u widzów oraz o modzie na kamerki montowane w samochodach, która przywędrowała do nas z Rosji.

Zachęcam do przeczytania także wszystkich pozostałych artykułów w najnowszej POLITYCE, staraliśmy się tak zróżnicować ofertę, aby każdy znalazł coś dla siebie. Polecam też znakomity film „Locke” (zebrał świetne recenzje), który dołączyliśmy do części nakładu POLITYKI.

Miłej lektury i oglądania!

Mariusz Janicki
zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną