Kraj

Historyczne zwycięstwo polskiej reprezentacji nad Niemcami

Newspix.pl
Dla Polski zwycięstwo 2:0 to historyczny triumf – z Niemcami, mistrzami świata, nigdy wcześniej nie wygraliśmy.

Mecz zaczął się w zasadzie od drugiej połowy, kiedy gola strzelił – po dośrodkowaniu Łukasza Piszczka – Arkadiusz Milik. Drugiego gola zdobył w 88. minucie Sebastian Mila.

Polska reprezentacja wiele też zawdzięcza Wojciechowi Szczęsnemu, który nie stracił ani jednej bramki i wybronił wiele ryzykownych sytuacji. Temu Szczęsnemu, który mówił przed meczem: „Nawet gdyby [Niemcy] wystawili zupełnie rezerwowy skład, i tak byliby faworytem. Kogokolwiek by zostawili w domu, może z wyjątkiem bramkarza Manuela Neuera, to i tak na wielkim turnieju walczyliby o medale. Jestem przekonany, że obojętnie jakich jedenastu niemieckich piłkarzy zagra w sobotę, będzie nam ciężko”.

Na Stadionie Narodowym, jak podał na Twitterze rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski, stawiło się 56 934 kibiców.

Pokonanie Niemców, przyprawiających nas o uzasadnione kompleksy, gdyż nigdy z nimi nie wygraliśmy (6 remisów i 12 porażek), wielu brało za mrzonkę. Jak głosi utarte powiedzenie, piłka nożna to sport, w którym wygrywają Niemcy – tyle że na końcu, a eliminacje do francuskiego Euro ledwo się zaczęły. W klasyfikacji już Niemców wyprzedziliśmy.

„Polacy zaszokowali mistrzów świata” – pisze niemiecki serwis RTL. – Dopisało nam szczęście – komentował po meczu Arkadiusz Milik. – Byliśmy to winni kibicom.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Jak PGNiG dosala Zatokę Pucką

Dlaczego mieszkańcom nadmorskiego Kosakowa przeszkadza, że morze jest słone?

Ryszarda Socha
12.11.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną