Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Czym jest śmierć dla ateisty, a czym dla osoby wierzącej?
Okładka najnowszego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI

Michał Mutor/Agencja Gazeta

Nadchodzący 1 listopada to czas namysłu nad sprawami ostatecznymi, takimi jak sens życia i sens śmierci, czy i co jest „po drugiej stronie”, ale też jak przygotować siebie i bliskich na odejście. Temu tematowi poświęciliśmy okładkę i główne artykuły w najnowszej POLITYCE.

Poprosiliśmy o rozmowy filozofa i lekarza hospicyjnego. Prof. Tadeusz Gadacz mówi o tym, czym jest śmierć dla ateisty, a czym dla osoby wierzącej, i jakie znaczenie można jej nadać. Tomasz Dzierżanowski natomiast opowiada o tym, jak ludzie oswajają się ze swoją nieuchronną śmiercią, jakich szukają pociech i uzasadnień, jak w stanach terminalnych reagują kobiety, a jak mężczyźni. Bardzo polecam te dwa przejmujące wywiady, które choć dotyczą kwestii z natury smutnych, zawierają też sporą dawkę życiowego optymizmu.

Ponadto w numerze: Zdzisław Pietrasik opisuje fenomen współczesnych polskich filmów, które swoją popularnością przebijają w naszych kinach hollywoodzkie produkcje, Ewa Wilk zastanawia się, dlaczego Polacy są tacy potulni w pracy i tak rzadko angażują się w działalność związków zawodowych, a Agnieszka Sowa opowiada o wielkim targowisku warszawskich – tzw. odzyskiwanych – nieruchomości i ludziach, którzy trzęsą tym rynkiem.

I oczywiście opowieść Marty Mazuś o kotach - rozpieszczanych, ubieranych i czesanych, pokazywanych na Facebooku, które zaczynają „wygryzać” z polskich domów psy. Autorka zastanawia się nad popularnością tych zwierzaków: może właśnie koty, niezależne, spokojne, niekłopotliwe w utrzymaniu, są idealnymi partnerami dla zagonionych, narzekających stale na brak czasu wielkomiejskich profesjonalistów?

Polecam cały najnowszy specjalny numer POLITYKI na Zaduszki, w tym wyniki redakcyjnej ankiety, ogłoszonej kilka tygodni temu, a na którą przyszło ponad 15 tys. odpowiedzi – prawdziwy rekord! Bardzo Państwu dziękujemy i zachęcamy do zapoznania się z tą zbiorową odpowiedzią na pytanie, co sądzą o POLITYCE jej czytelnicy. Miłej lektury.

Mariusz Janicki
zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną