Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Czy to, jak wygląda czyjeś życie seksualne, zależy w jakimś stopniu od jego politycznych poglądów?
Okładka najnowszego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI

Mariusz Janicki
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki

Intuicyjnie czujemy, że tak, ale intuicja to za mało. Dlatego zależności te ostatnio zbadał – na dużej, bo 3-tysięcznej próbie respondentów – znany seksuolog prof. Zbigniew Izdebski.

W najnowszym numerze POLITYKI znajdziecie Państwo pierwszą w polskiej prasie prezentację wyników tych badań. Gorąco zachęcam do przeczytania interesującego wywiadu z prof. Izdebskim, w którym profesor – przepytywany przez Jacka Żakowskiego – mówi nie tylko o samych zachowaniach seksualnych elektoratów głównych partii, ale też o poglądach na tę sferę życia, o kulturowych barierach i stereotypach.

I rzeczywiście, okazało się, że życie erotyczne wyborców PiS, PO i SLD – różni się. Jedni mają więcej seksualnych partnerów, uprawiają krótszą grę wstępną, a inni współżyją częściej, ale krócej. Jedni są bardziej zadowoleni z seksu, inni mniej, zwolennicy jednej partii zaczynają współżycie wcześniej, innej – później, jedni chętniej stosują antykoncepcję, inni mniej chętnie itd. Którzy są którzy? Odpowiedź w najnowszym wydaniu POLITYKI.

Ponadto w numerze: o tym, jak rozpoznać u kogoś samobójcze myśli i na czas zapobiec nieszczęściu, o coraz częstszych ciążach kobiet w wieku 50+ i problemach, jakie się tym wiążą. O ciężkim losie zwierząt doświadczalnych i o tym, jak ulżyć ich cierpieniom... oraz – z innej półki – o samochodach, które jeżdżą już praktycznie bez kierowcy. I o małych gumkach band loom, które zrobiły wielką karierę.

I jeszcze specjalny dodatek z cyklu „Portrety Miast Polskich”, poświęcony tym razem Olsztynowi, ale też całemu warmińsko-mazurskiemu regionowi.

Zachęcam do lektury!

Mariusz Janicki
zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną