Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Życie jak w Madrycie

Sprawa Hofmana i spółki

Adam Hofman z żoną Joanną Adam Hofman z żoną Joanną Krzysztof Jarczewski/Angora / Forum
Szkoda chłopów. Przynajmniej Kamińskiego i Hofmana. Nie żeby wyrażali poglądy bliskie moim; i nie żeby się zapowiadali na jakichś Geremków; ale przynajmniej mają IQ, którego nie trzeba się wstydzić w sklepie. Ale się zmarnowali.
Ta norma, która zakaziła i zniszczyła Hofmana, konsekwentnie zakaża i niszczy kolejne osoby dające nadzieję na personalną lub pokoleniową zmianę po prawej stronie polskiej sceny politycznej.Mieczysław Michalak/Agencja Gazeta Ta norma, która zakaziła i zniszczyła Hofmana, konsekwentnie zakaża i niszczy kolejne osoby dające nadzieję na personalną lub pokoleniową zmianę po prawej stronie polskiej sceny politycznej.

W odróżnieniu od Ziobry obaj panowie raczej byliby w stanie zdać egzamin aplikancki. Wielu takich młodych dziś w polityce, a zwłaszcza w Sejmie, nie ma. I trzeba powiedzieć, że nie tylko partia, ale też Polska sporo w nich inwestowała na szybkich ścieżkach ich politycznej kariery. Na marne.

Nie w tym sensie, że wpadli na wstydliwych kombinacjach i zapewne zostaną wyrzuceni z partii. Naprawdę złe jest to, że zostali do tego stopnia zdemoralizowani, że to, co zrobili, robili nawet się specjalnie nie maskując, nie zacierając śladów, niemal ostentacyjnie. Czyli nie widzieli w tym nic specjalnie złego, a zwłaszcza nic groźnego, co by mogło złamać ich kariery. W gruncie rzeczy musieli być przekonani, że tak się po prostu robi. Albo że można tak robić. To dużo o nich mówi, ale też mówi sporo o ich otoczeniu.

Polityka 46.2014 (2984) z dnia 11.11.2014; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Życie jak w Madrycie"
Reklama