Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Prezydent z Krakowa

Andrzej Duda – kandydat PiS na prezydenta

Sam Andrzej Duda mówi, że wierzy w zwycięstwo. Sam Andrzej Duda mówi, że wierzy w zwycięstwo. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta
Andrzeja Dudę znają głównie krakusi. Teraz będzie nową twarzą PiS. Za pół roku wystartuje na urząd prezydenta RP. Jest skazany na porażkę. Ale może się wylansować.
Duda już raz próbował zostać prezydentem – cztery lata temu wystartował w wyborach samorządowych w Krakowie.Adam Guz/Reporter, Michał Dyjuk/Reporter Duda już raz próbował zostać prezydentem – cztery lata temu wystartował w wyborach samorządowych w Krakowie.

Pierwszy raz został nową twarzą PiS dwa lata temu po swoim wystąpieniu sejmowym, w którym domagał się powołania komisji śledczej ws. afery Amber Gold. Zdobył uznanie prawicy sposobem, w jaki punktował rząd Donalda Tuska. Stanowczym i nawiązującym do cenionego w PiS mitu szeryfa, zapowiadającego kres bezprawia. Przypominał w tym swojego niedawnego promotora Zbigniewa Ziobrę. Ale umiejętnie wszedł też w retorykę prezesa, oświadczając w charakterystyczny dla Jarosława Kaczyńskiego sposób, że „w każdym cywilizowanym kraju premier podałby się do dymisji”.

Polityka 47.2014 (2985) z dnia 18.11.2014; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Prezydent z Krakowa"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >