Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Nowy Hofman prezesa

Marcin Mastalerek – nowy rzecznik PiS

Marcin Mastalerek w mediach jest raczej bezbarwny, a wrażenie to potwierdza krótka sonda wśród dziennikarzy radiowych i telewizyjnych. Marcin Mastalerek w mediach jest raczej bezbarwny, a wrażenie to potwierdza krótka sonda wśród dziennikarzy radiowych i telewizyjnych. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Cykliczne kryzysy PiS rodzą nowe partyjne gwiazdy. Kiedyś z tego mechanizmu skorzystał Adam Hofman, teraz jego upadek zrobił miejsce dla Marcina Mastalerka, nowego rzecznika partii.
Mastalerek starannie pomija wszystkie tematy, które mogłyby go w jakikolwiek sposób wyróżnić z masy posłów PiS.Andrzej Hulimka/Reporter, Michał Dyjuk/Reporter Mastalerek starannie pomija wszystkie tematy, które mogłyby go w jakikolwiek sposób wyróżnić z masy posłów PiS.

To specyficzna i bardzo ważna funkcja, która w PiS nie ogranicza się do odbierania telefonów od dziennikarzy, a jeśli spojrzeć na poprzedników Mastalerka – Adama Bielana i Hofmana – to można wręcz postawić tezę przeciwną. Wiecznie domagający się czegoś dziennikarze byli największym utrapieniem rzeczników zajętych głównie wojną z kolegami o pozycję w partii, o dostęp do prezesa, o wpływ na strategię PiS.

Hofman – który wygrał zresztą parę plebiscytów na najgorszego rzecznika prasowego – walczył długo i wywalczył niemało.

Polityka 47.2014 (2985) z dnia 18.11.2014; Temat tygodnia; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Nowy Hofman prezesa"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >