Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Ja po prostu mam szczęście

Nowe wyzwania Donalda Tuska

„Wiele europejskich kwestii znam bardzo dobrze, przez siedem lat uczestniczyłem w europejskiej polityce, ale jednak to obecne usytuowanie jest dla mnie nowością”. „Wiele europejskich kwestii znam bardzo dobrze, przez siedem lat uczestniczyłem w europejskiej polityce, ale jednak to obecne usytuowanie jest dla mnie nowością”. Rada Europejska
Donald Tusk o wyborach, Polsce na tle Europy, drugorzędności ideologii, siedmiu latach rządzenia i bilansie osobistym.
„Uważam, że nasze generacyjne zadanie jest jedno i podstawowe: chronić centrum, gwarantujące cywilizacyjny i kulturowy marsz na Zachód”.Artur Pawłowski/Reporter „Uważam, że nasze generacyjne zadanie jest jedno i podstawowe: chronić centrum, gwarantujące cywilizacyjny i kulturowy marsz na Zachód”.

POLITYKA: – Jesteśmy po wyborach samorządowych, ciągle w środku burzy związanej z ich przebiegiem, ale wyniki są. I jak jest? PO przegrała czy wygrała? Procentów mniej, mandatów nieco więcej niż PiS, duże miasta jednak przy PO, ale satysfakcji chyba brak?
Donald Tusk: – Jesteśmy w podobnej sytuacji jak w maju po wyborach do Parlamentu Europejskiego, różnice między dwiema partiami są tak niewielkie, że można powiedzieć, iż dwie główne siły polityczne idą łeb w łeb.

Polityka 49.2014 (2987) z dnia 02.12.2014; Rozmowa Polityki; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Ja po prostu mam szczęście"
Reklama