Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Eksperyment Biedroń

Robert Biedroń – na prezydenta wybrała go ulica

Biedroń to facet, który jest zawsze krok do przodu. Biedroń to facet, który jest zawsze krok do przodu. Darek Golik/Wprost / Forum
Robert Biedroń wygrał w Słupsku nie dlatego, że jest gejem. Raczej mimo to. Wygrał, bo jest nie stąd.
Słupsk, prezydent elekt Robert Biedron na Mikołajkach w ratuszu.Ryszard Nowakowski/Forum Słupsk, prezydent elekt Robert Biedron na Mikołajkach w ratuszu.

Długo nie mogłam otrząsnąć się z szokuprzyznaje Anna Bogucka-Skowrońska, adwokatka, obrończyni solidarnościowej opozycji, senator, sędzia Trybunału Stanu i wieloletnia słupska radna. – Dla mnie ważne są wartości związane z Solidarnością, chrześcijańskie, raczej konserwatywne, a tu taki barwny ptak pod tęczową flagą wygrywa w moim mieście. Ale – przyznaje – nie to było największym szokiem. Przed laty pracowała przy ustawie o samorządzie terytorialnym i nie mieściło się jej w głowie, że prezydentem miasta może zostać ktoś zupełnie z zewnątrz, jakby wynajęty do zarządzania. – W moim przekonaniu to powinien być ktoś związany ze wspólnotą, z małą ojczyzną, kto zna i czuje jej problemy, ma świadomość jej historii, krew z krwi, od pokoleń stąd.

Polityka 50.2014 (2988) z dnia 09.12.2014; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Eksperyment Biedroń"
Reklama