Kraj

W Pałacu bez zmian?

Wybory prezydenckie: kto się zgłosił? Kto się zgłosi?

Zwycięstwo Komorowskiego, najlepiej w pierwszej turze, może stać się ważnym motorem jesiennej kampanii parlamentarnej. Zwycięstwo Komorowskiego, najlepiej w pierwszej turze, może stać się ważnym motorem jesiennej kampanii parlamentarnej. Kancelaria Prezydenta RP
Wybory prezydenckie w 2015 r. wydają się niemal rozstrzygnięte. Ale w tych wyborach chodzi nie tylko o pierwsze miejsce.
Andrzej Duda (PiS)Piotr Tracz/Reporter Andrzej Duda (PiS)

Wszystkie dotychczasowe sondaże wskazują, że Bronisław Komorowski może wygrać już w pierwszej turze, zbierając od 56 do ponad 60 proc. poparcia. I to bez względu na to, czy kandydatem PiS byłby Jarosław Kaczyński (w różnych sondażach miał dwadzieścia kilka procent poparcia) czy Andrzej Duda (szacowany na razie na kilkanaście procent). Na politycznym horyzoncie nie widać nikogo, kto mógłby Komorowskiemu poważniej zagrozić. Obecny prezydent swoją pulę zbiera we wszystkich grupach wyborców – od prawa do lewa.

Polityka 1.2015 (2990) z dnia 28.12.2014; Wydarzenie roku; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "W Pałacu bez zmian?"

Czytaj także

Społeczeństwo

Rozmowa z lesbijkami, szczęśliwymi małżonkami

Gdy słyszę, że ktoś krzyczy za mną lesba, wzruszam ramionami i idę dalej. A nawet gdybym miała zareagować, powiedziałabym: tak, lesba, i co z tego? – rozmowa z Małgorzatą Rawińską i Ewą Tomaszewicz.

Joanna Cieśla
12.06.2018