Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Rada na Radę

Nowi doradcy pani premier

Premier Ewa Kopacz podczas spotkania z Radą Gospodarczą. Premier Ewa Kopacz podczas spotkania z Radą Gospodarczą. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Żadna decyzja kadrowa Ewy Kopacz nie wywołała takich emocji: kto ma zastąpić Jana Krzysztofa Bieleckiego na stanowisku przewodniczącego Rady Gospodarczej przy Premierze?
Dwugłowe kierownictwo polskiej gospodarki. Janusz Lewandowski (z prawej) zostanie przewodniczącym Rady, jego zastępcą – Jacek Rostowski.Wojciech Stróżyk/Reporter Dwugłowe kierownictwo polskiej gospodarki. Janusz Lewandowski (z prawej) zostanie przewodniczącym Rady, jego zastępcą – Jacek Rostowski.

Kiedy Ewa Kopacz przejęła obowiązki premiera, los Rady Gospodarczej zdawał się przesądzony. Nie kryła tego sama premier. To nie jest organ konstytucyjny, ale jedna z wielu struktur Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM). Premier może je tworzyć i likwidować, w zależności od potrzeb. Likwidacja Rady byłaby wyjątkowo łatwa, zważywszy, że jej członkowie pracują społecznie.

Premier szybko wpadła jednak w wir wydarzeń związanych z górniczym kryzysem i negocjacjami unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego.

Polityka 1.2015 (2990) z dnia 28.12.2014; Temat tygodnia; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Rada na Radę"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022