Kraj

Mariusz Janicki poleca noworoczny numer POLITYKI

Polityka
W najnowszym numerze POLITYKI, który otrzymujecie Państwo jeszcze w samej końcówce 2014 r., zajmujemy się już tym kolejnym – 2015 rokiem.
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Kto i dlaczego będzie nadawać ton w nadchodzących 12 miesiącach, jakich wydarzeń możemy się spodziewać w kraju, jakich w Europie i na świecie? Co nas zadziwi, przestraszy, a co poprawi nastroje? Jakie nowe trendy i zjawiska pojawią się w polityce, kulturze, obyczajach, modzie, designie? Zapraszamy do tej interesującej wędrówki po niedalekiej przyszłości.

To będzie ważny rok w polskiej polityce. Przed wakacjami wybierzemy prezydenta, a na jesieni nowy parlament. Waga tych wyborów jest tak duża, że poświęcamy im w najnowszym numerze oddzielne analizy. Trudne zadanie czeka też nowego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Piszemy zatem o tym, z jakimi najważniejszymi problemami będzie się mierzył były polski premier i jakie powinny być jego priorytety.

Nie mogło zabraknąć także artykułu o Władimirze Putinie, którego kolejne plany i decyzje nadal będą (niestety) wpływać na globalną politykę. W uzupełnieniu proponujemy opowieść bardziej intymną, osobistą – o gimnastyczce Alinie Kabajewej, domniemanej wielkiej miłości rosyjskiego prezydenta i być może nowej pierwszej damie.

Ponadto: o tajemniczej, a wciąż mało znanej minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak, szefowej kluczowego dla wizerunku rządu resortu, o Pawle Szakiewiczu, rolniku, który szukał żony w popularnym reality show, a teraz rozpoczyna karierę radnego. I o Magdalenie Buczek, dzisiaj już dorosłej gwieździe Radia Maryja.

I jeszcze kilka pytań z najnowszej POLITYKI: czy chiński stanie się językiem globalnym i już powinniśmy się go uczyć? Kto wygra najbliższy konkurs Chopinowski? Jak zachować prywatność w internecie? Czy polska wódka zrobi prawdziwą światową karierę? Co czeka brytyjskiego premiera Davida Camerona?

To tylko niektóre tematy, jakie znajdziecie Państwo w pierwszym numerze 2015 r., do którego lektury bardzo zachęcam. Jednocześnie, w swoim i całej redakcji imieniu, składam wszystkim Czytelnikom życzenia wszelkiej pomyślności i radości w Nowym Roku. Oby nie tylko nie był gorszy od poprzedniego, ale był wyraźnie lepszy!

I pozostańcie z nami, z POLITYKĄ.

Mariusz Janicki
zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

Kultura

Kawiarnia literacka: Jerzy Pilch, Kinga Strzelecka

Polska to nie jest kraj, w którym wypada mówić, że 500 plus nie należy się wszystkim.

Jerzy Pilch, Kinga Strzelecka
26.05.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną