Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Pojawiły się nagle duże grupy wyborców, nieznane nie tylko politykom, ale także socjologom. Temu „nieznanemu wyborcy” poświęcamy okładkę i główny artykuł.
Okładka najnowszego numeru POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego numeru POLITYKI

Mariusz Janicki
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki

Od kilku już lat każde kolejne wybory przynoszą jakąś sensację. A to nagle pojawia się nowa lewica (Palikot), potem nowa prawica (Korwin-Mikke), w końcu nieoczekiwaną popularność zyskuje partia ludowa.

Jeśli dodać do tego falujące jak chyba nigdy dotąd sondaże, to widać, że w elektoracie następują jakieś intensywne ruchy tektoniczne, pojawiły się duże grupy wyborców, także tych potencjalnych, nieznane nie tylko politykom, ale także socjologom.

Właśnie temu „nieznanemu wyborcy” (i wcale nie chodzi tylko o tych młodszych) poświęcamy okładkę i główny artykuł w najnowszej POLITYCE.

W bardzo interesującym tekście Edwin Bendyk, nasz redakcyjny ekspert od nowych trendów społecznych i kulturowych, szkicuje portret tego tajemniczego Polaka, który zapewne już w 2015 r. przy okazji wyborów da o sobie znać. O co mu chodzi, jakie motywacje nim kierują, czy patrzy bardziej w lewą, czy prawą stronę, jak postrzega politykę i życie publiczne? Na te pytania próbuje znaleźć odpowiedź autor naszego okładkowego tekstu.

Ponadto w najnowszym numerze POLITYKI: co wynika z pierwszych 100 dni urzędowania premier Kopacz? Dlaczego świętowanie potrafi być męczące i jak tego uniknąć w przyszłości? Poza tym: o wielkiej partyjnej karierze Joachima Brudzińskiego. I o poetce zabójczyni – o tym, jaka droga prowadzi do okrutnej zbrodni. I jeszcze: dlaczego wcześniej obojętne, zwyczajne słowa w internecie nabierają obraźliwego charakteru.

Zapraszam do lektury tych i wszystkich pozostałych artykułów w najnowszej POLITYCE, witając Państwa w nowym roku i polecając z góry kolejne numery naszego tygodnika.

Miłego czytania!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną