Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Prawdy i mity o antykoncepcji awaryjnej – to temat okładkowy najnowszego numeru POLITYKI.
Polityka

Michał Mutor/Agencja Gazeta

Polska należy do krajów o najsurowszych przepisach antyaborcyjnych. Wydawałoby się, że w takiej sytuacji antykoncepcja powinna być czymś naturalnym i powszechnie dostępnym. Nic bardziej mylnego. Teraz wielkie kontrowersje wzbudziła tak zwana pigułka „po” – czyli antykoncepcja awaryjna – która ma być sprzedawana już bez recepty.

Środowiska prawicowo-katolickie uznają to bez mała za legalizację aborcji tylnymi drzwiami. A jak jest naprawdę, na czym polega działanie takiej pigułki, jakie ma skutki zdrowotne, kiedy jest skuteczna, dlaczego wzbudza takie kontrowersje?

O tym wszystkim przeczytacie Państwo w najnowszej POLITYCE, w okładkowym artykule naszego redakcyjnego specjalisty od medycyny, Pawła Walewskiego.

Ponadto w najnowszym numerze: głęboko poruszający wywiad Jacka Żakowskiego z naszym kolegą z redakcji, Marianem Turskim, więźniem Auschwitz, w 70. rocznicę wyzwolenia tego obozu; o blaskach i cieniach kariery Radosława Sikorskiego; o tym, jak się leczy w Polsce chorych psychicznie w relacji jednej z pacjentek, o kobietach – windykatorach długów oraz o tym, jak w naszym kraju pracownicy naciągają i oszukują firmy, w których są zatrudnieni.

To tylko niektóre pozycje z najnowszej POLITYKI, do przeczytania której gorąco Państwa zachęcam, jak również do kupienia numeru z książką Adama Szostkiewicza o religiach świata pt. „Wielkie nieba”. A już za tydzień wraz z POLITYKĄ premiera na DVD głośnego filmu Jana Komasy „Miasto 44”.

Miłej i interesującej lektury!

Mariusz Janicki
zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj