Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Żądania, pikiety, protesty, zapowiedzi blokad i strajków – ożywiła się Polska związkowa.
Okładka najnowszego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Działacze wyczuli, że w roku podwójnych wyborów, które Platforma bardzo chce wygrać, premier Ewa Kopacz będzie bardziej skłonna do ustępstw, co pokazała niedawna historia z górnikami. I właśnie tę gorącą zimę uczyniliśmy tematem okładkowym w najnowszym numerze POLITYKI.

O co chodzi związkowcom? Czy walczą o dobro pracowników, o swoje własne posady, czy może mają polityczne ambicje?

Jaką funkcję we współczesnych demokracjach pełnią związki zawodowe, czy to już przeżytek z innej fazy kapitalizmu, czy przeciwnie – właśnie teraz bardzo ważny składnik społecznego i ekonomicznego ładu?

Na te pytania w numerze odpowiadają autorzy dwóch okładkowych artykułów: Rafał Woś o związkach pracowniczych, a Joanna Solska o rolnikach. Tym, którzy chcą głębszej wiedzy o zjawiskach, które zapewne zdominują najbliższą przyszłość w kraju, gorąco te materiały polecam.

Ponadto w najnowszym numerze: poruszający reportaż Ziemowita Szczerka z donieckiego frontu, barwna sylwetka Mariana Kowalskiego, kandydata narodowców na prezydenta autorstwa Malwiny Dziedzic.

Poza tym wstrząsająca opowieść Edyty Gietki o samotnej starości, a także coś pogodniejszego – artykuł Marcina Piątka o fenomenie narciarstwa w Polsce, powodującego, że setki tysięcy rodaków każdego roku poza polskimi górami odwiedza Alpy.

I jeszcze ciekawy materiał w dziale „Historia”: prof. Tomasz Nałęcz porównuje biografie oraz ideowe drogi dwóch polityków: Romana Dmowskiego i Jarosława Kaczyńskiego, znajdując wiele zaskakujących podobieństw.

Polecam te oraz wszystkie inne artykuły w najnowszej POLITYCE, gdzie każdy powinien znaleźć dla siebie coś interesującego.

Miłej lektury!

Mariusz Janicki
zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną