Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Trzecie oblicze

Nowa strategia pani premier

Kancelaria Premiera ogłosiła realizację 13 z 36 zadań rządu, jakie postawiła przed nim Ewa Kopacz w swoim exposé. Kancelaria Premiera ogłosiła realizację 13 z 36 zadań rządu, jakie postawiła przed nim Ewa Kopacz w swoim exposé. Tomasz Gzell / PAP
Po twardym zderzeniu z górnikami premier Ewa Kopacz wyraźnie zmieniła metodę. Z „bazy” przerzuciła się na „nadbudowę” – na dzieci, kobiety, rodzinę.
Ewa Kopacz na spacerze z wnukiemMarcin Smulczyński/EAST NEWS Ewa Kopacz na spacerze z wnukiem

Na początku premierowania Ewa Kopacz przyjęła wizerunek dobrej gospodyni, trochę matki, trochę pani doktor z przyjaznej przychodni. Ta marketingowa strategia, akcentująca kobiecość szefowej rządu, a wyraźnie suflowana przez jej ówczesne, silnie sfeminizowane, otoczenie, była mocno krytykowana, nawet przez sprzyjające Platformie środowiska. Prawicowa opozycja lansowała obraz pani premier jako zahukanej prowincjuszki, która nie potrafi wygrać żadnych innych atutów, odróżniających ją od poprzednika na tym stanowisku, poza płcią.

Polityka 12.2015 (3001) z dnia 17.03.2015; Polityka; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Trzecie oblicze"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022