Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Co Polacy sądzą o żądaniach górników i rolników? Kogo zdaniem obywateli reprezentuje państwowa władza, a kogo związki zawodowe?
Okładka najnowszego wydania POLITYKI z dołączonym filmem „Lewiatan”
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI z dołączonym filmem „Lewiatan”

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Po zimowej fali strajków i protestów już zapowiadana jest nowa, wiosenna ofensywa związków zawodowych. Zapewne będą się jak zwykle domagać podwyżek, ulg, przywilejów, „opłacalności produkcji” itp. Oczywiście  z powoływaniem się na społeczne poparcie dla swoich postulatów. 

POLITYKA zleciła sondaż (przeprowadzony przez TNS), w którym pytaliśmy, co Polacy sądzą m.in. o żądaniach górników czy rolników. Zagadnęliśmy także o przywileje związkowe, o możliwy strajk generalny, o to, kogo zdaniem obywateli reprezentuje państwowa władza, a kogo związki zawodowe. 

Odpowiedzi respondentów będą bardzo interesujące i pouczające, także dla polityków. Zachęcam do zapoznania się z wynikami naszego sondażu, które pozwolą bardziej racjonalnie spojrzeć na ewentualne kolejne strajki i demonstracje.

Ponadto w najnowszym numerze POLITYKI: o nowej strategii premier Kopacz, o dramatycznie słabnącej polskiej lewicy i co może z tego wyniknąć. I jeszcze: co dalej z pakietem onkologicznym, jak działa i czy rzeczywiście polepsza sytuację chorych na nowotwory oraz o tym, jak trudno sądzić się z sądami i uzyskać odszkodowanie za ich wadliwe wyroki.

Polecam wszystkie pozostałe artykuły z najnowszego wydania POLITYKI, w tym o historii zimowej turystyki i narciarstwa oraz o zbliżającym się zaćmieniu Słońca, które będzie można oglądać także w Polsce. 

Szczególnie zaś zachęcam do kupienia POLITYKI z dołączonym filmem Andrieja Zwiagincewa „Lewiatan”. To jedyna okazja, aby zobaczyć to dzieło wyróżniane m.in. Złotym Globem i nominacją do Oscara. Choć w Rosji – przez swoje antyputinowskie przesłanie – ma ono trudny żywot. Obejrzyjcie Państwo koniecznie.

Miłej lektury i oglądania!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

 

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj