Kraj

Wygrać i przetrwać

Jak polityczni zwycięzcy powinni rozmawiać z przegranymi

Dopiero kiedy pył bitewny opada, okazuje się, że poza tym, co zmieniło się w naszych relacjach z pokonanym wrogiem, ważne jest, co zmieniło się w nas i w nim. Dopiero kiedy pył bitewny opada, okazuje się, że poza tym, co zmieniło się w naszych relacjach z pokonanym wrogiem, ważne jest, co zmieniło się w nas i w nim. Mirosław Gryń / Polityka
Wygrać jest łatwo. Ale co potem?
Trzeba się przystosować do życia w niepokoju, który będzie stopniowo zmieniał nasze życie.Mirosław Gryń/Polityka Trzeba się przystosować do życia w niepokoju, który będzie stopniowo zmieniał nasze życie.

Ciężkie czasy przyszły. Gdziekolwiek spojrzeć – napięcia, spory, konflikty, nawet wojny, chłodniejsze lub gorętsze. Cały nasz świat odpływa, a my razem z nim, bo nawet nie ma się czego przytrzymać. „Zielonej Wyspy” nie ma. Historia jak smok zieje ogniem dokoła. Zdaje się, że będzie tak przez dłuższy czas. Trzeba się przystosować do życia w niepokoju, który będzie stopniowo zmieniał nasze życie. Dopóki go tak nie zmieni, że wszystko znów zacznie do siebie pasować.

Polityka 16.2015 (3005) z dnia 14.04.2015; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Wygrać i przetrwać"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018