Kraj

Wygrać i przetrwać

Jak polityczni zwycięzcy powinni rozmawiać z przegranymi

Dopiero kiedy pył bitewny opada, okazuje się, że poza tym, co zmieniło się w naszych relacjach z pokonanym wrogiem, ważne jest, co zmieniło się w nas i w nim. Dopiero kiedy pył bitewny opada, okazuje się, że poza tym, co zmieniło się w naszych relacjach z pokonanym wrogiem, ważne jest, co zmieniło się w nas i w nim. Mirosław Gryń / Polityka
Wygrać jest łatwo. Ale co potem?
Trzeba się przystosować do życia w niepokoju, który będzie stopniowo zmieniał nasze życie.Mirosław Gryń/Polityka Trzeba się przystosować do życia w niepokoju, który będzie stopniowo zmieniał nasze życie.

Ciężkie czasy przyszły. Gdziekolwiek spojrzeć – napięcia, spory, konflikty, nawet wojny, chłodniejsze lub gorętsze. Cały nasz świat odpływa, a my razem z nim, bo nawet nie ma się czego przytrzymać. „Zielonej Wyspy” nie ma. Historia jak smok zieje ogniem dokoła. Zdaje się, że będzie tak przez dłuższy czas. Trzeba się przystosować do życia w niepokoju, który będzie stopniowo zmieniał nasze życie. Dopóki go tak nie zmieni, że wszystko znów zacznie do siebie pasować.

Polityka 16.2015 (3005) z dnia 14.04.2015; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Wygrać i przetrwać"

Czytaj także

Społeczeństwo

Homofobusy jeżdżą po polskich miastach. Szokują i wykluczają

Homofobusy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat osób LGBT. To akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia, która wbrew nazwie odmawia osobom nieheteroseksualnym prawa do wolnego od dyskryminacji życia w Polsce.

Agata Szczerbiak
17.07.2020