Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Radykalizm oswojony

Radykałowie na co dzień i od święta

Obchody piątej rocznicy katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu. Obchody piątej rocznicy katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu. Krystian Maj / Forum
Polska radykalna chce udawać Polskę racjonalną. Widać to było ostatnio: in vitro to po prostu przestarzała metoda, która niczego nie leczy; w tupolewie były wybuchy, to fakt, ale czy to zamach czy nie, niech wykaże śledztwo. Czy Kaczyńskiemu i Dudzie uda się ta kampanijna mimikra?
Ograniczanie agresywnego języka, co obserwujemy właściwie w każdej kampanii wyborczej PiS, usypia czujność odbiorców.Tadeusz Późniak/Polityka Ograniczanie agresywnego języka, co obserwujemy właściwie w każdej kampanii wyborczej PiS, usypia czujność odbiorców.

Wizerunek Andrzeja Dudy, kandydata PiS na prezydenta, jest budowany na opozycji wobec urzędującej głowy państwa: „młody, energiczny, z poza układu” (tak reklamują go na forach – ortografia oryginalna – internetowe trole). Sztabowcy PiS zręcznie odsuwają od kandydata skojarzenia z jakimkolwiek radykalizmem. Są gładkie słowa, miłe gesty, uśmiechy. Duda chce jedynie „naprawić Polskę”, zatrzymać emigrację, „odbudować gospodarkę”, skrócić wiek emerytalny.

Polityka 16.2015 (3005) z dnia 14.04.2015; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Radykalizm oswojony"
Reklama

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022