Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
I wreszcie wybory. Czy czekacie na nie Państwo z niecierpliwością i emocjami, czy raczej zniechęceni i rozczarowani?
Okładka najnowszego wydania
Polityka

Okładka najnowszego wydania

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

I wreszcie wybory. Nie wiem, czy czekacie na nie Państwo z niecierpliwością i emocjami, czy raczej zniechęceni i rozczarowani.

Niemniej wciąż jest to bardzo ważny politycznie akt, zwłaszcza że niedługo po nim już wybory parlamentarne, a te dwa wydarzenia są ze sobą ściśle powiązane i określą polską scenę polityczną na lata. Warto więc jednak przełamać się i wrzucić głos do urny. A parę kwestii jest do rozstrzygnięcia.

Czy zatem Bronisław Komorowski mimo wszystko wygra w pierwszej turze? A jeśli nie, to ile będzie go dzielić od Andrzeja Dudy? Jaki rezultat osiągnie Paweł Kukiz, którego wynik w sondażach stał się sensacją mijającej kampanii, i na kogo jego wyborcy zagłosują w drugiej turze? Co się po wyborach stanie z lewicą? Jak przyjmie wynik swojego kandydata Polskie Stronnictwo Ludowe?

To chyba najważniejsze pytania przed 10 maja i potem, przez kolejne dwa tygodnie, jeżeli pierwsza tura nie okaże się rozstrzygająca. Zajmujemy się tymi pytaniami w najnowszym numerze POLITYKI, analizujemy przebieg kampanii, wizerunki kandydatów i wyniki sondaży, zastanawiamy się, co się politykom udało, a gdzie ponieśli porażki.

Ponadto piszemy o tym, czym naprawdę jest prezydentura w polskich warunkach ustrojowych, jakie rzeczywiście głowa państwa ma możliwości i uprawnienia, i jak z nich korzystali poprzednicy Bronisława Komorowskiego. Dobrze przed wyborami zdać sobie sprawę, kogo i do czego wybieramy.

Ponadto w najnowszym numerze: profesor Marcin Król przekonuje, że w nauce nie ma demokracji i postuluje, aby stworzyć szkoły wyższe przeznaczone tylko dla najzdolniejszych uczonych i studentów. Piszemy o modzie na selfie – czyli robione smartfonami autofotografie – która przybiera czasami bardzo dziwne formy. A także o fryzjerze, który strzyże bezdomnych, oraz o tym, że coraz częściej, z zgodnie z zachodnim trendem, Polacy wolą coś wypożyczyć niż kupić. I jeszcze: o hodowaniu mięsa w domu, jak celebryci zostają „ambasadorami chorób” i o tym, skąd się wzięło piwo.

Przeczytania warte jest całe najnowsze wydanie POLITYKI, zachęcam też – a już zwłaszcza tych, których pasjonuje bieganie – do kupienia numeru naszego tygodnika z dołączonym głośnym filmem Angeliny Jolie „Niezłomny” o niezwykłych losach amerykańskiego olimpijczyka i bohatera wojennego, który podczas wojny trafił do japońskiej niewoli.

Miłej lektury (i oglądania)!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną