Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Już za kilka dni wszystko się rozstrzygnie. Dowiemy się, kto zostanie głową państwa na kolejne pięć lat.
Okładka najnowszego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Nadchodzi zatem czas podjęcia ostatecznych wyborczych decyzji. Już nie na zasadzie przekory, dania komuś nauczki czy żółtej kartki, co jest jeszcze możliwe w pierwszej turze. W drugiej wybieramy już bezpośrednio prezydenta, jest jedna alternatywa. A więc trzeba się głęboko zastanowić, jakie wartości, jaką polityczną formację, jakich ludzi, jakie wizje państwa i demokracji reprezentuje każdy z kandydatów.

W ferworze kampanii wszystko wydaje się jednakowo ważne: wygląd, umiejętności retoryczne i zachowania kandydata, jego rodzina, to, jak wypadł w debacie czy na wiecu. Ale przecież za każdym z pretendentów kryje się polityczna historia, ideologiczne zaplecze, partia i jej pomysły na Polskę. Zapomnieć o tym, to znaczy uprawiać politykę dla początkujących.

Przypominamy o tym w najnowszym wydaniu POLITYKI, pisząc, że za Andrzejem Dudą stoi PiS. I jak w wielu poprzednich wyborach chodzi o to, czy o sprawach kraju będzie decydować Platforma Obywatelska czy ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego.

To nie jest, wbrew pozorom, starcie osobowości, pokoleń czy charakteru. Ale kolejna odsłona czysto politycznego sporu, który trwa już 10 lat i jest daleki od rozstrzygnięcia. W tym sporze, chcąc nie chcąc, muszą się teraz odnaleźć wyborcy. „Duda w pakiecie” – to nasz artykuł okładkowy o tym, czy tak zwane straszenie PiS-em ma jeszcze znaczenie i o co w nim chodzi.

Zajmujemy się także samą kampanią Andrzeja Dudy jako projektem marketingowym, analizując, na czym polegały chwyty zastosowane przez sztab kandydata PiS. Piszemy także o słynnych politycznych debatach w innych krajach, które znacząco wpłynęły na tamtejszą politykę. Znajdziecie również Państwo w najnowszej POLITYCE manifest polityczny Kuby Wojewódzkiego, który tłumaczy, dlaczego w pierwszej turze głosował na Pawła Kukiza i ujawnia, na kogo odda głos teraz…

Ponadto w najnowszej POLITYCE między innymi: o opłakanym stanie polskiej lewicy, o wyborcach Pawła Kukiza, o tym, co się dzieje z drugim rządowym tupolewem, o pewnym gangu… na wyższej uczelni oraz o sytuacji w prywatnych przychodniach zdrowia, gdzie zaczynają rosnąć kolejki podobne do tych w publicznych placówkach. A także o rozwijającej się dynamicznie dyscyplinie, e-sporcie.

Zachęcam do przeczytania wszystkich artykułów z najnowszej, obszernej, bo 124-stronicowej, POLITYKI, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną