Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
W najnowszej POLITYCE zastanawiamy się, co oznacza wybór Andrzeja Dudy dla polskiej polityki – w ogóle, dla PiS, a w szczególności dla Platformy.
Okładka najnowszego numeru POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego numeru POLITYKI

Mariusz Janicki
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki

Stało się to, co od pewnego czasu już wisiało w powietrzu. Wybory prezydenckie wygrał Andrzej Duda, co jest jedną z największych politycznych sensacji w dziejach III RP. To efekt nie tylko bardzo dobrej kampanii kandydata PiS, ale także ujawniających się nowych społecznych zjawisk, zwłaszcza wśród młodszych wyborców.

W najnowszej POLITYCE zastanawiamy się, co oznacza wybór Andrzeja Dudy dla polskiej polityki – w ogóle, dla PiS, a w szczególności dla Platformy. Czy wkraczamy w zupełnie nowy etap życia publicznego, czy to jeszcze jedna odsłona starego i dobrze znanego konfliktu dwóch największych partii? Czy PiS pokona Platformę także w wyborach parlamentarnych, czy Platforma jednak ogarnie się i da odpór.

Przede wszystkim jednak zadajemy pytanie, kim naprawdę jest prezydent elekt. Czy bardziej człowiekiem, który był kiedyś zastępcą ministra Zbigniewa Ziobry w czasach rządów PiS, czy kimś, kto przedstawił się Polakom w kampanii – uśmiechającym się, miłym dla każdego i obiecującym złote góry politykiem, który pragnąłby nie być kojarzonym z macierzystą partią?

A może kimś zupełnie innym, kogo zupełnie jeszcze nie znamy? Dlatego na okładce najnowszego wydania POLITYKI zadajemy kluczowe dla nowej prezydentury pytanie: kim zechce być Andrzej Duda? Gorąco zachęcam do przeczytania naszych powyborczych komentarzy, analiz, prognoz.

Poza tym w numerze znajdziecie Państwo między innymi: sylwetkę Grzegorza Brauna, niedawnego kandydata na prezydenta, tropiciela masońskich spisków. Ponadto poruszającą opowieść o matkach małych dzieci chorych na raka, teksty o tym, dlaczego wszędzie na świecie coraz częściej zawodzą sondaże opinii publicznej, o nowym rodzicielstwie, o tym, jak rozmaite gadżety oswajają nas z historią oraz dwa reportaże prosto z Polski: dalszy ciąg sprawy dzika sprzed Sejmu i o człowieku, który sam się nadał… kurierską pocztą.

I jeszcze bardzo interesujące wywiady: z pisarzem Jerzym Pilchem oraz ze Zbigniewem Bońkiem, szefem PZPN.

Zachęcam do przeczytania całej najnowszej POLITYKI, od deski do deski. A za tydzień nasz tygodnik będzie dostępny z oscarowym (za główną rolę dla Eddiego Redmayne’a) filmem „Teoria wszystkiego” – o genialnym astrofizyku Stephenie Hawkingu i jego żonie Jane, co już dzisiaj polecam Państwa uwadze.

Miłej lektury!

Mariusz Janicki
zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną