Kraj

Inna Polska jest możliwa

Konsylium w sprawie nowej Polski

W krajach wysoko rozwiniętych, do których właśnie zaczęliśmy się zaliczać, warunkiem sukcesu są zbiorowe, skutecznie wspierające się nawzajem wysiłki. W krajach wysoko rozwiniętych, do których właśnie zaczęliśmy się zaliczać, warunkiem sukcesu są zbiorowe, skutecznie wspierające się nawzajem wysiłki. Enrico Lapponi / PantherMedia
Przed nami rok polskich rozczarowań. Wybory prezydenckie już to pokazały. Ich wynik jest wyrazem rozczarowania jednych i przyczyną rozczarowania innych. Ale Polska nie musi być aż tak rozczarowująca. Wiemy, jak to zrobić.
Rząd wydaje miliardy na pobudzanie innowacyjności, od której zależy, czy damy sobie radę, kiedy wyschną dotychczasowe źródła sukcesów „zielonej wyspy”.Monty Rakusen/Getty Images Rząd wydaje miliardy na pobudzanie innowacyjności, od której zależy, czy damy sobie radę, kiedy wyschną dotychczasowe źródła sukcesów „zielonej wyspy”.

Ubiegłej jesieni grupa 12 osób stworzyła Konsylium, które po dziewięciu miesiącach pracy przygotowało zamówiony przez Krajową Izbę Gospodarczą raport „Reforma Kulturowa 2020, 2030, 2040”, czyli program zasadniczej Zmiany. Rzecz nie działa się w domu wariatów.

Zanim raport (i ja uczestniczyłem w jego przygotowaniu) przedstawimy 9 czerwca na Kongresie Innowacyjnym Gospodarki i zaczniecie Państwo się o nim dowiadywać z drugiej ręki, chciałbym opowiedzieć, w czym rzecz i do czego zmierzamy.

Polityka 23.2015 (3012) z dnia 31.05.2015; Polityka; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Inna Polska jest możliwa"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Zapomniana historia Mietka Kosza

Film Macieja Pieprzycy „Ikar. Legenda Mietka Kosza” z brawurową rolą Dawida Ogrodnika przypomina wielką postać tytułowego niewidomego pianisty. To powód, by raz jeszcze zastanowić się nad wciąż nośnym mitem artysty straceńca.

Mirosław Pęczak
19.10.2019