Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Nigdy dotąd w takiej skali polska polityka nie rozgrywała się w internecie.
Okładka najnowszego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Wybory prezydenckie pokazały nowe, znaczące zjawisko: duża część politycznej emocji przeniosła się do internetu, na portale i fora dyskusyjne, do mediów społecznościowych, w formie wpisów, memów, virali, tweetów, filmików.

Bardzo często zresztą o charakterze zmasowanego hejtu. Nigdy dotąd w takiej skali polska polityka nie rozgrywała się w internecie. W porównaniu do dawnych kampanii, a już zwłaszcza tej sprzed pięciu lat, to już zupełnie inna jakość, mimo że czasu upłynęło niewiele.

Ale do życia publicznego wkraczają pokolenia, dla których sieć to naturalne środowisko, ważniejsze niż telewizja i inne tradycyjne media. Zachęcam zatem do przeczytania naszego okładkowego artykułu w najnowszej POLITYCE, w którym znawca tematyki Edwin Bendyk opisuje ten wirtualny, ale też całkiem realny, bo wpływający na rzeczywistość, świat.

Jak zatem internet zmienia politykę, czy w dobrym kierunku? Czy życie publiczne na tym skorzysta, czy przeciwnie, stanie się jeszcze bardziej tabloidowe, uproszczone do krótkich komunikatów, które aby się przebić, będą musiały być coraz bardziej radykalne i brutalne? W jaki sposób trzeba istnieć w sieci, aby przetrwać w realu? Z tymi pytaniami mierzy się autor i polecam jego rozważania Państwa uwadze.

Ponadto w najnowszej POLITYCE: czy Platforma ma jeszcze jakieś szanse na wyborczy sukces w jesiennych wyborach, o co chodzi nowej politycznej inicjatywie Ryszarda Petru, jaka będzie przyszła lewica – zdaniem Sławomira Sierakowskiego. A także o tym, co się działo w pewnej izbie wytrzeźwień, o bezdzietnych gminach, o rasizmie na prowincji.

Polecam też interesujące artykuły: o chińskim internecie, o nietypowych modelkach, o buncie aktorek hollywoodzkich i o najlepszych polskich piłkarzach, robiących karierę w najsilniejszych europejskich ligach.

Słowem, jest co poczytać w najnowszej POLITYCE, a i co pooglądać – rekomenduję świetne rysunki Andrzeja Mleczki i Jana Kozy.

Miłej lektury!

Mariusz Janicki
zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną