Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Gdzie jest moc

Zderzenie Platformy z PiS

Kopacz musi odbudować wiarygodność partii, także wśród młodych. Kopacz musi odbudować wiarygodność partii, także wśród młodych. Bartosz Krupa / EAST NEWS
To miał być pokaz siły i umiejętności mobilizowania elektoratu. A przede wszystkim pierwsze zderzenie dyrygentek PO i PiS: premier Ewy Kopacz i kandydatki na ten urząd Beaty Szydło. W o wiele trudniejszej sytuacji jest obecna szefowa rządu.
Prezydenta elekta Andrzeja Dudę, wśród najzagorzalszych sympatyków PiS otacza aura niemal świętości.Adam Chełstowski/Forum Prezydenta elekta Andrzeja Dudę, wśród najzagorzalszych sympatyków PiS otacza aura niemal świętości.

Warszawski Ursynów. Przed halą widowiskowo-sportową kotłuje się tłum, dojeżdżają kolejne autokary. Chaos i hałas, bo naprzeciwko korwinowcy wespół z narodowcami pokrzykują: „rząd na bruk! Bruk na rząd!”. Albo zagłuszają komunikaty organizatorów i rozmowy sympatyków Platformy rapowym manifestem „Mam już dość” (autorem utworu jest niejaki Basti, faszyzujący raper z Łodzi). Jest chłodno, kolejka do wejścia na Arenę Ursynów z trudem się przesuwa, tymczasem pierwszoligowi politycy PO bez problemu wchodzą osobnym wejściem.

Polityka 26.2015 (3015) z dnia 23.06.2015; Temat z okładki; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Gdzie jest moc"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022