Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Jakie nastroje dominują w obu partiach, czy PiS już na pewno obejmie jesienią rządy, czy Platforma ma jeszcze szansę się odbić? Jaki będzie wynik kobiecego pojedynku Kopacz kontra Szydło? Wokół tych pytań krąży okładkowy artykuł w najnowszej POLITYCE.
Okładka najnowszego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Paradoks sytuacji politycznej w kraju polega na tym, że do władzy szykuje się partia, której lider – znając swoje niskie wyniki w rankingach zaufania – musi stale usuwać się w cień, aby nie zniechęcać wyborców.

Jarosław Kaczyński do wyborów prezydenckich desygnował Andrzeje Dudę, a ostatnio na premiera nominował Beatę Szydło. Zadziwiająca to metoda na zwyciężanie, ale na razie wydaje się skuteczna.

Odbyły się właśnie dwie konwencje: PiS i Platformy Obywatelskiej, inaugurujące kampanię przed wyborami do parlamentu. W jakiej zatem kondycji są oba ugrupowania, jakie nastroje dominują w obu partiach, czy PiS już na pewno obejmie jesienią rządy, czy Platforma ma jeszcze szansę się odbić? Jaki będzie wynik kobiecego pojedynku Kopacz kontra Szydło? Wokół tych pytań krąży okładkowy artykuł w najnowszej POLITYCE. „Gdzie jest moc” – zastanawia się jego autorka Malwina Dziedzic, relacjonując stan ducha w Platformie i partii Kaczyńskiego, pokazując kulisy kampanii, cytując wielu polityków z obu stron barykady.

Przypominamy też oddzielnie postać Beaty Szydło: kim jest, jaką przeszła życiową drogę, czy ma potencjał, aby zostać premierem?

Jest jeszcze ten trzeci – Paweł Kukiz, który rozpoczął kampanię przed referendum w sprawie JOW i tworzy w całym kraju komitety. Kto się w nie angażuje i dlaczego, jakie ma poglądy? Co ludzie widzą w Kukizie, jak sobie wyobrażają polską politykę? Na te pytania szuka odpowiedzi w najnowszej POLITYCE Marta Mazuś.

Przybliżamy też dwie postaci w nowych rolach: świeżo mianowanego ministra zdrowia Mariana Zembalę, kardiochirurga, dawnego współpracownika Zbigniewa Religi, oraz wysuniętą na marszałka Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską, prawnuczkę przedwojennego prezydenta Wojciechowskiego i premiera Grabskiego – to fascynujące ludzkie historie, pełne interesujących faktów z biografii.

Ponadto w numerze: o tym, że coraz więcej Polaków decyduje się nie chrzcić swoich dzieci lub odkładać chrzciny na późniejszy czas, o 19-letniej wynalazczyni, o burmistrzu, który wziął sobie na zastępcę swojego szwagra, oraz wstrząsająca opowieść o córce dwóch ojców.

Zachęcam do kupienia POLITYKI z wyśmienitym filmem „Gra tajemnic – o losach Alana Turinga, genialnego brytyjskiego matematyka, który w czasie II wojny przyczynił się do złamania kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma, a po wojnie został ukarany za homoseksualizm.

Życzę interesującej lektury i oglądania!

Mariusz Janicki
zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną