Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Ustępujący prezydent Bronisław Komorowski udzielił właśnie POLITYCE pierwszego w polskich mediach wywiadu po wyborach. Jak widzi polską rzeczywistość?
Okładka najnowszego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Choć od wyborów prezydenckich minęło już kilka tygodni, to wszystko, co dzieje się w tej chwili w polskiej polityce, wynika bezpośrednio z pasjonującej i dramatycznej majowej batalii.

Dlatego interesujące jest poznać poglądy na dzisiejszą rzeczywistość jednego z dwóch głównych uczestników tamtego pojedynku. Prezydent elekt Andrzej Duda wypowiadał się już publicznie wielokrotnie. Ustępujący zaś prezydent Bronisław Komorowski udzielił właśnie POLITYCE pierwszego w polskich mediach wywiadu po wyborach.

Pytaliśmy go o przyczyny jego przegranej, o to, na ile był zadowolony z własnej kampanii, jak ocenia kontrkandydatów, zwłaszcza kontynuującego przed wyborami parlamentarnymi polityczną działalność Pawła Kukiza. Ciekawi też byliśmy odpowiedzi na pytania o genezę i sens zapowiedzianego na wrzesień referendum, a także tego, jak prezydent szacuje szanse Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych i jakie dostrzega zagrożenia, gdyby monopolistyczne rządy w kraju objęła radykalna prawica.

Gorąco zachęcam do przeczytania rozmowy z Bronisławem Komorowskim, który mimo że ustępuje ze stanowiska, był i wciąż jest ważnym politykiem po „niepisowskiej” stronie publicznej sceny.

Ponadto w numerze inne tematy polityczne: Jacek Żakowski zastanawia się, dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze, i czy przypadkiem obie strony politycznego sporu nie mają swoich racji. Agnieszka Sowa opisuje sobotni zjazd fanów Pawła Kukiza na Dolnym Śląsku i przygląda się, kto i dlaczego popiera rockmana-polityka, a Anna Dąbrowska pisze o wyborczych sztabach i ich szefach – ile mogą, co od nich zależy i jak się robi dobre kampanie wyborcze.

Na polityce świat się rzecz jasna nie kończy. Polecam świetny, miejscami wstrząsający reportaż Juliusza Ćwielucha, który na wschodzie kraju obserwował masową „eksterminację” trzody chlewnej, zagrożonej afrykańskim pomorem. Elżbieta Turlej natomiast wybrała się na koncert słynnej Conchity Wurst w Kielcach i pisze, jak ta kontrowersyjna postać została przyjęta w tej dość tradycyjnie nastawionej części Polski. Ta sama autorka w innym artykule pisze także o tym, jakie życiowe wzorce wpajane są kobietom przez kolorowe pisma i dlaczego powraca obyczajowy konserwatyzm.

To tylko niektóre pozycje z najnowszego numeru POLITYKI, który serdecznie polecam Państwa uwadze w te gorące letnie dni.

Miłej lektury!

Mariusz Janicki
zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną