Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Czy w Polsce pojawił się nowy konflikt pokoleń? Czy zwłaszcza najmłodsza generacja ma zasadniczo odmienne zdanie na temat spraw kraju i wyznaje inne wartości niż rodzice czy dziadkowie?
Polityka

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

A może nieporozumienia pokoleniowe mają szerszy wymiar i dotyczą nie tylko najmłodszych, ale dzielą też 30-latków i 40-latków, tych po pięćdziesiątce i seniorów na emeryturach?

Zamiast się domyślać i snuć przypuszczenia, najlepiej to sprawdzić, zwłaszcza że rok jest wyborczy i różnice w poglądach na Polskę poszczególnych roczników obywateli mają znaczenie polityczne, bo mogą być wykorzystywane przez partie.

Zrobiliśmy więc, wspólnie z pracownią TNS Polska, sondaż, zadając różnym grupom wiekowym te same ważne pytania: gospodarcze, społeczne, dotyczące między innymi emerytur, aborcji, katastrofy smoleńskiej, stosunku do III RP, do Unii Europejskiej, prawicowości i lewicowości i inne. Zachęcam do zapoznania się z wynikami i ich omówieniem, co jest tematem okładkowym w najnowszym wydaniu POLITYKI.

Ponadto w najnowszym numerze: nasz kolejny raport z cyklu „Polska przed wyborem”, tym razem o pieniądzach w polityce, jak też artykuły o trudnym problemie dopalaczy, o tym, w co wierzą Polacy niekatolicy, o przybywających do naszego kraju uchodźcach z Syrii i o upodobaniach kulinarnych rodaków.

I jeszcze o legendarnej australijskiej grupie rockowej AC/DC, która zagra 25 lipca w Warszawie oraz o amerykańskim koncernie – nowym właścicielu TVN.

To tylko część naszych propozycji z najnowszego wydania POLITYKI. Zachęcam do przeczytania wszystkich innych artykułów – każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Miłej lektury!

Mariusz Janicki
zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną