Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Czy Andrzej Duda będzie tylko oczywistym, słuchającym we wszystkim biskupów, prezydentem PiS, czy może wszystkich zaskoczy?
Okładka najnowszego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego

Andrzej Duda rozpoczyna sprawowanie prezydenckiego urzędu. Warto sobie uzmysłowić, jak długo Polacy mogą mieć do czynienia z tą postacią publicznego życia. Jeśli Duda utrzyma sympatię wyborców także za pięć lat, to za jego obu kadencji dzisiejsi gimnazjaliści skończą studia, a może już pozakładają rodziny i będą mieć własne dzieci. To szmat czasu.

Dlatego tak istotne jest, jakim prezydentem okaże się krakowski polityk, o którym wciąż tak mało wiadomo. Czy będzie tylko oczywistym, słuchającym we wszystkim biskupów, prezydentem PiS, notariuszem politycznej zemsty na Platformie, czy – jak zapowiada – będzie chciał zasypać polsko-polskie podziały? Czy stworzy w swoim urzędzie szybką ścieżkę dla przywracania IV RP, czy też zaskoczy wszystkich, także dotychczasowych politycznych przyjaciół otwartością i ludzkim obliczem, także wobec dotychczasowych wrogów?

Kim Pan jest, Panie prezydencie?” – pytamy na okładce najnowszego wydania POLITYKI i w środku numeru staramy się na to pytanie szukać odpowiedzi.

Ponadto w numerze: tajemnice Jana Kulczyka – co pozostawił po sobie najbogatszy polski biznesmen, raport o emeryturach – czy na starość będziemy mieli za co żyć, o tajnych informatorach policji i innych służb, o stanie uzębienia Polaków i o pladze letnich utonięć.

Polecam też artykuły o bombie atomowej, w cieniu której świat żyje już od 70 lat, o archeologach, którzy wchodzą w rolę detektywów i badają zbrodnie sprzed tysięcy lat, oraz o fenomenie amerykańskiego aktora Toma Cruise’a, wielkiej, choć jednoosobowej firmy w hollywoodzkim kinie.

To tylko niektóre pozycje z najnowszej POLITYKI, zachęcam do przeczytania wszystkich pozostałych artykułów, a także do zakupu tygodnika z filmem naszego dziennikarza Karola Jałochowskiego „Bomba, która wstrząsnęła światem”, będącym świetnym uzupełnieniem wspomnianego wyżej tekstu o broni atomowej.

Miłej lektury i oglądania!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną