Witold Pawłowski poleca najnowszy numer POLITYKI
Mamy kłopot z tymi (dwoma) referendami. Wkrótce trzeba będzie zdecydować, co z tym fantem zrobić.
Okładka najnowszego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI

Witold Pawłowski, zastępca redaktora naczelnego
Polityka

Witold Pawłowski, zastępca redaktora naczelnego

Mamy kłopot z tymi dwoma referendami. Oba – Komorowskiego i Dudy – zostały ogłoszone z czysto politycznych przyczyn. Jedno – zbyt pospiesznie, drugie – z bardzo niejasnymi pytaniami. Choćby to, godne złotej rybki, dotyczące „obniżenie wieku emerytalnego”.

Na razie wyborcy kpią i wymyślają kolejne absurdalne pytania. Ale już wkrótce każdy będzie musiał podjąć własną decyzję, co z tym fantem (czy też dwoma fantami) zrobić. O tym wszystkim piszemy w artykule okładkowym w najnowszym wydaniu POLITYKI.

Staramy się też ustalić, czy mamy w Polsce głodne dzieci (o których wspominał podczas inauguracji prezydent Duda) i absolutnie nie znajdujemy potwierdzenia, że jest ich aż 800 tys.

I dalej: od kilku dni można w Polsce rejestrować auta z kierownicą z prawej strony. Opisujemy, jak unijne prawo zatriumfowało nad zdrowym rozsądkiem. To bardzo pouczająca lektura. Jeszcze jedna – a dotycząca wielu z nas – szykowana, mało przemyślana zmiana prawa: ministerstwo zdrowia chce zrównać e-palaczy ze zwykłymi palaczami, zakazać palenia e-papierosów w miejscach publicznych, zakazać reklamy i handlu w internecie. A e-fajczarzy skierować do zadymionych stref dla palaczy. Pogratulować wyobraźni.

Zamieszczamy też relację z Kamiennej Góry, miejsca głośnej, wstrząsającej i przypadkowej zbrodni. I z Brazylii, którą wstrząsa bunt przeciw wczorajszym lewicowym idolom. Mamy olśniewającą historię Ludwika XIV, rozmowę z Jerzym Skolimowskim o jego nowym filmie „11 minut” oraz opowieść o Zbawiksie, placu Zbawiciela, przystani stołecznych hipsterów. Kogo tam nie ma, ten się nie liczy.

To tylko niektóre pozycje z najnowszej POLITYKI, oferta jest bogata, na każdy gust i nastrój. Gorąco  ją – jak na aurę za oknem przystało – polecam.

A od czwartku razem z POLITYKĄ trafia do sprzedaży światowa premiera: książka Davida Lagercrantza „Co nas nie zabije”, czyli dalsze losy bohaterów cyklu „Millennium” Stiega Larssona, kryminalnej trylogii wszech czasów. Tego nie można przegapić.

Miłej lektury!

Witold Pawłowski
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną