Aktor Jerzy Zelnik: Łukaszewicz i Barciś powinni trafić na czarną listę PiS

Faraonowy wyrok
Można ironizować o chrześcijańskich wartościach, których strażnikami tak lubią się widzieć pisowscy działacze i sympatycy. Ale chyba najlepiej zostawić wypowiedź Zelnika bez komentarza.
Forum

Aktor Jerzy Zelnik – Polak, katolik, ekspert PiS w dziedzinie kultury. Niedawno przepraszał za wypowiedź o dzieciach z in vitro, które według niego rodzą się „koszmarnie chore, połamane”. Teraz ponownie objawił chrześcijańskie oblicze. Podając nazwiska kolegów aktorów, których przyszła władza powinna odesłać na wcześniejszą emeryturę.

W swojej audycji w Rock Radiu Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski dzwonią do ludzi i wkręcają ich w zabawne sytuacje. Do Zelnika zadzwonili, przedstawiając się jako pracownicy Kancelarii Prezydenta, z prośbą o nazwiska aktorów, którzy krytykowali prezydenta Andrzeja Dudę i powinni ponieść za to karę.

Na pytanie: „Którego antysystemowego artystę moglibyśmy wysłać na wcześniejszą emeryturę?” były Faraon z filmu Jerzego Kawalerowicza się zamyśla, po czym rzuca nazwisko Olgierda Łukaszewicza. Szybko sobie jednak przypomina, że prezes ZASP-u już jest emerytem, ma 69 lat. Poprawia więc na Artura Barcisia, bo „on raczej za Komorowskim”. „No to już, na czarną listę. Zaczniemy od Barcisia” – kończy dziennikarz, a Zelnik odpowiada: „No, fajnie, z Bogiem”.

Można ironizować o chrześcijańskim miłosierdziu, o wartościach, których nosicielami i strażnikami tak lubią widzieć się pisowscy działacze i sympatycy. Ale chyba najlepiej zostawić wypowiedź Zelnika bez komentarza. Tak działa najsilniej, pokazując mentalność ludzi, którzy być może wkrótce sięgną po władzę. Nie tylko w kulturze.

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną