Kraj

Nie żyje Monika Zbrojewska, była wiceminister sprawiedliwości

Agencja Gazeta
Informację o jej śmierci podała Naczelna Rada Adwokacka. Monika Zbrojewska miała 43 lata.

Monika Zbrojewska zmarła w piątek, 30 października – potwierdza rzeczniczka Naczelnej Rady Adwokackiej Joanna Sędek. Nieznane są okoliczności jej śmierci. Miała 43 lata. Związana z Uniwersytetem Łódzkim (adiunkt w Katedrze Postępowania Karnego i Kryminalistyki UŁ), była sekretarzem Ośrodka Badawczego Adwokatury im. Witolda Bayera i ekspertką od prawa karnego.

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na UŁ. W 2001 r. uzyskała stopień doktora nauk prawnych, w latach 2002–2005 odbywała aplikację prokuratorską. Kolejne pięć lat, do 2008 r., działała jako ekspertka w sejmowych komisjach śledczych. Pomagała wyjaśniać m.in. okoliczności afery Rywina, prawidłowości przy prywatyzacji PZU. Od 2008 r. pomagała opracować zmiany w kodeksie postępowania karnego.

Od 2006 do 2014 r. Monika Zbrojewska prowadziła praktykę adwokacką. Jest autorką ponad stu publikacji poświęconych m.in. aspektom prawa i postępowania karnego. 5 listopada 2014 r. mianowano ją podsekretarzem Ministerstwa Sprawiedliwości. Za książkę „Dobrowolne poddanie się karze w kodeksie postępowania karnego” otrzymała nagrodę rektora UŁ.

Zbrojewska pełniła do niedawna funkcję wiceminister sprawiedliwości. Premier Ewa Kopacz odwołała ją po incydencie z 23 października – w Łodzi zatrzymała ją policja, prowadziła samochód z dwoma promilami alkoholu we krwi.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną