Kraj

POrachunki

Kto weźmie Platformę

Platforma ma niby ze dwa–trzy lata na pozbieranie się przed następną kampanią, ale wielu jej działaczy zdaje sobie sprawę, że jest go o wiele mniej. Platforma ma niby ze dwa–trzy lata na pozbieranie się przed następną kampanią, ale wielu jej działaczy zdaje sobie sprawę, że jest go o wiele mniej. Paltforma Obywatelska RP / Wikipedia
W Platformie trwają rozrachunki i kalkulacje. Bo po przegranej każdy tu na coś liczy. Grzegorz Schetyna na szefostwo partii. Szefowie regionów na umocnienie wpływów. A Ewa Kopacz już chyba tylko na cud i darowanie jej ostatniej klęski.
Gdzie się podziała tamta Platforma? Na fot: nowy rząd PO-PSL, listopad 2007 r.Jacek Wajszczak/Reporter Gdzie się podziała tamta Platforma? Na fot: nowy rząd PO-PSL, listopad 2007 r.

– To, co zrobiła Ewa, pokazuje, że jest gotowa zniszczyć Platformę, byle utrzymać się przy władzy – zżyma się jeden z baronów Platformy poirytowany ubiegłotygodniowymi zapowiedziami premier Kopacz. Szefowa PO, wbrew ustaleniom z zarządem krajowym, ogłosiła przeprowadzenie wewnętrznych wyborów na wszystkich szczeblach partii: począwszy od kół, na przewodniczącym kończąc. A przeważająca większość władz Platformy była przeciwna takiemu pomysłowi. Chcieli jak najszybciej wyłonić nowego przewodniczącego i wejść w rolę punktującej PiS opozycji.

Polityka 45.2015 (3034) z dnia 03.11.2015; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "POrachunki"

Czytaj także

Kraj

Na kogo Ziobro zbiera haki

To sojusz taktyczny. O przyjaźni między Zbigniewem Ziobrą i Jackiem Kurskim nie ma mowy. W tle jest wspólny interes polityczny i – jak mówią dobrze poinformowani – haki.

Anna Dąbrowska, Paweł Reszka
12.08.2020