Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Klub Kukiza to barwna mieszanka osób z różnych politycznych i ideowych środowisk. Czy będą one w stanie w ogóle działać razem?
Nowe wydanie POLITYKI
Polityka

Nowe wydanie POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego

W Sejmie nowej kadencji zasiądzie ponad dwustu posłów debiutujących przy Wiejskiej. Spora część tych nowicjuszy (42) to ludzie Pawła Kukiza. Ponieważ lider Kukiz’15 zapowiada, że chce w polskiej polityce zmienić niemal wszystko, warto zobaczyć, kim chce to zrobić.

A klub Kukiza to barwna mieszanka osób z różnych politycznych i ideowych środowisk. Są tam narodowcy, związkowcy i biznesmeni, konserwatywni liberałowie związani wcześniej z Januszem Korwin-Mikkem, działacze na rzecz JOW, jest raper Liroy i antykomunistyczny działacz z czasów PRL – Kornel Morawiecki. Czy taka zróżnicowana grupa jest w stanie w ogóle działać razem, wypracować wspólny program, przedstawić uzgodnione projekty ustaw? A może to jest klub do wzięcia i przejęcia, do wyciągania posłów przez większe, bardziej doświadczone partie? Czy klubu Kukiza nie czeka los ugrupowania Janusza Palikota, które w ciągu kilku lat poszło niemal w rozsypkę, a pod koniec kadencji z podobnego liczebnie klubu, jaki ma teraz Kukiz, zostało mu kilkunastu posłów?

Temu tematowi poświęcamy okładkę i główny materiał w najnowszej POLITYCE. To o tyle ważne, że kukizowcy to jedyni naturalni sojusznicy PiS w ewentualnej zmianie konstytucji i w umocnieniu Kaczyńskiego, gdyby ten miał jakieś kłopoty we własnym klubie. Zatem kim są, czego chcą i kto może przejąć ludzi Kukiza – o tym w najnowszej POLITYCE.

Ponadto w numerze: Malwina Dziedzic o powyborczych rozrachunkach w Platformie Obywatelskiej, Jacek Żakowski o tym, co się może stać z wyrzuconą z Sejmu polską lewicą, Rafał Woś bada, kogo PiS wystawi jako ministrów od spraw gospodarczych i społecznych, a Joanna Solska opisuje pomysły PiS na służbę zdrowia i co z tego może wyniknąć.

Oczywiście nie samą polityką żyje POLITYKA, dlatego rekomenduję jeszcze artykuły: o tym, czy mięso jest rakotwórcze, o wiedzy obywatelskiej, jaką otrzymują uczniowie na lekcjach WOS, o sporze wokół zdemontowanego pomnika generała – czerwonoarmisty, o parze zabójców z Rakowisk.

Polecam także teksty o najnowszym filmie z cyklu z Bondem, o zabawnych politycznych memach oraz o tym, co łączy współczesnych ludzi z przodkami – neandertalczykami.

To wszystko i o wiele więcej znajdziecie Państwo w najnowszej POLITYCE, a następny numer naszego tygodnika do kupienia tym razem wcześniej, bo już od poniedziałku, 9 listopada.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną