MATEUSZ MORAWIECKI: Prezes banku ministrem rozwoju
Komitet Polityczny PiS zatwierdził i ogłosił, którzy politycy staną na czele poszczególnych resortów. Przedstawiamy sylwetkę wicepremiera i nowego szefa Ministerstwa Rozwoju – Mateusza Morawieckiego.
mat. pr.

Rocznik 1968. Syn Kornela Morawieckiego. Studiował historię na Uniwersytecie Wrocławskim, później Business Administration na Politechnice Wrocławskiej i Central Connecticut State University. Uzyskał też dyplom MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Od 1986 r. publikował pod pseudonimami w prasie podziemnej. W latach 80. kilkakrotnie pobity z powodów politycznych, represjonowany również wzywaniami na przesłuchania, zatrzymaniami i rewizjami w mieszkaniu. Działał w założonej przez ojca Solidarności Walczącej i Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. W latach 1992–1995 pracował jako menedżer, odpowiadał za marketing i finanse w przedsiębiorstwach konsultingowych i wydawniczych.

W 1998 r. został zastępcą dyrektora Departamentu Negocjacji Akcesyjnych w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. Należał też do zespołu ministerialnego negocjującego warunki przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Współpracę z Bakiem Zachodnim rozpoczął w 1998 r. W 2007 r. objął stanowisko prezesa zarządu tej instytucji. Od 2010 r. zasiadał zaś w Radzie Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku.

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną