MARIUSZ BŁASZCZAK: Głos Prezesa w sprawach wewnętrznych
Komitet Polityczny PiS zatwierdził i ogłosił, którzy politycy staną na czele poszczególnych resortów. Przedstawiamy sylwetkę nowego szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Mariusz Błaszczak/Facebook

Rocznik 1969. Z wykształcenia jest historykiem. Karierę zawodową i polityczną zaczynał w samorządzie, pracował w urzędzie miasta w Legionowie, w 2002 r. bez powodzenia startował w wyborach na prezydenta Legionowa, ale później był wiceburmistrzem Woli, a następnie burmistrzem Śródmieścia.

W latach 2006–2007 zasiadał w sejmiku mazowieckim. W 2008 r. Bianka Mikołajewska pisała w POLITYCE: „Politycy PiS mówią o nim »prawie zakon PC«”.

Wprawdzie działał już w pierwszej partii Jarosława Kaczyńskiego, ale ze względu na różnicę pokoleń nie należał do kręgu jego najbliższych współpracowników. Awansował do tego grona, gdy ówczesny premier Jarosław Kaczyński mianował go szefem swojej kancelarii.

Błaszczak zapracował wówczas na opinię człowieka od specjalnych poruczeń, niezwykle pracowitego i całkowicie oddanego Kaczyńskiemu. Jak spekulowano, to z tego powodu właśnie jemu powierzono ostatnio zadanie uporządkowania warszawskich struktur PiS, w których to wciąż wybuchały jakieś afery. Jest posłem od 2007 r., a od 2010 r. szefem klubu parlamentarnego PiS.

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną